ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Kladenští cyklisté už rozjeli společné tréninky

Čtvrtek, 22. dubna 2021 07:20

Cyklistická Velo Akademie již začala s oficiálními tréninky a zájem o organizovanou cyklistiku je enormní. Po zveřejnění registračního formuláře tréninků se během půl dne zaplnilo hned padesát míst, což mimo jiné potvrzuje již mnohokrát opakované tvrzení, že jedním z největších vítězů koronavirové krize je právě cyklistika. Lidé zkrátka chtějí jezdit na kole a vedou k tomu i své děti. Zároveň pochopili, že přenos nákazy je v přírodě a při dostatečných rozestupech prakticky vyloučen.

Kladenští cyklisté už rozjeli společné tréninky. (Foto: Velo Akademie)

Trenéři Velo Akademie museli přistoupit k registraci na jméno a čas, aby zajistili maximální počet deseti účastníků, měli prostor rozdat pokyny o bezpečných rozestupech a uhlídali průběh tréninku. „Vždycky jsme důsledně dodržovali vládní nařízení a hodláme je dodržovat i nadále. Trénovali jsme pouze online nebo individuálně, tvořili jsme různé motivační hry a soutěže, které děti plnily samy a za pomoci rodičů. Na společné tréninky jsme se všichni strašně moc těšili. Konečně je to tady,“ řekl po pondělním tréninku jeden z trenérů Robert Fritsch a dodal: „Jsme rádi, že v pondělí vše proběhlo tak, jak mělo a stejně určitě zvládneme i větší středeční nápor. Ve třech trenérech jsme schopni odtrénovat jednu hodinu po deseti dětech od čtyř hodin a další hodinu a půl od pěti, tedy za odpoledne šedesát cyklistů. Zájem je obrovský, takže musíme sehnat dalšího jednoho až dva trenéry. Především pro ty nejmenší zájemce.“

Ve Velo Akademii se rýsuje i ambiciózní závodní skupina, jíž by se trenéři rádi věnovali více individuálně, aby se na loňských skoro padesát pódiových umístění podařilo navázat i v roce letošním a ti nejlepší se dostatečně připravili na soutěže celostátní.

A co kladenské cyklisty trápí nejvíc? Asi to, co všechny ostatní. „Neustále se mluví o sportovištích a myslí se na sporty kolektivní nebo herní. Ale sportovištěm cyklistů je les, příroda, cyklostezka, přesto na ně platí stejná omezení, jako na týmové sporty, sevřené rozměry hřiště a počet hráčů, což vůbec nedává smysl. Ale to my nezměníme a nezbývá nám nic jiného než to respektovat. A přitom je v České republice cyklistika už léta nejmasovějším sportem nejen podle toho, co vidíme kolem sebe, ale i podle ověřených statistik,“ míní Fritsch. A celospolečenský vývoj naznačuje, že tomu tak bude i do budoucna. „Děti mi dělaly sálové sporty, ale ty se zatím nerozeběhly a moc velkou šanci jim ani do budoucna nedáváme. A moje celá rodina na kole jezdí, takže volba padla logicky na cyklistiku,“ komentovala svůj zájem o členství ve Velo Akademii jedna z kladenských maminek.

Autor: Martin Raufer