ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

V Kladně zmizelo ze sklepa elektrokolo, policie hledá svědky

Středa, 21. dubna 2021 07:20

Kladenští policisté řeší případ vykradeného sklepa ve Vítězné ulici. Zloděj se do bytového domu dostal neznámým způsobem a odcizil tam elektrokolo v hodnotě 15 tisíc korun. Muži zákona by si s tímto pachatelem rádi promluvili.

V Kladně zmizelo ze sklepa elektrokolo, policie hledá svědky. (Ilustrační foto: KL)

K odcizení jízdního kola předělaného na elektrokolo došlo mezi 16. a 17. dubnem v časovém rozmezí od 21 hodin do 15:40 dne následujícího. Do bytového domu se zloděj dostal pro policisty zatím neznámým způsobem. Poté vnikl do sklepa, kde u jedné z kojí vylomil petlici a zmocnil se svého lupu. Majiteli vznikla škoda 15 tisíc za odcizení bicyklu a 500 korun za poškození dveří.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí domu v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-město, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

  • Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.
  • Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.
  • V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení připevňovat.
  • Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže nebo uzamykatelné okenice.
  • Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

Autor: (red)