Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Slaný chce vybudovat kulturně-vzdělávací centrum a knihovnu, požádá o dotaci

Úterý, 20. dubna 2021 07:40

Město Slaný schválilo podání žádosti o dotaci na vznik kulturně-vzdělávacího centra a knihovny v bývalém okresním domě, který je kulturní památkou. Cena investice by měla odhadem přesáhnout 40 milionů korun.

Slaný chce vybudovat kulturně-vzdělávací centrum a knihovnu, požádá o dotaci. (Foto: KL)

Město zažádá o dotaci ze státního rozpočtu určeného pro budovy, které jsou nezpůsobilé sloužit svému původnímu účelu a jsou vhodné pro jiné hospodářské využití. „Zastupitelstvo schválilo podání žádosti o dotaci. Pokusíme se žádat o takzvaný brownfield, kde jsou dotační možnosti ke stavbám typu okresního domu. Chtěli bychom získat dotaci, která bude pokrývat asi 40 % celkových nákladů na rekonstrukci budovy,“ prozradil starosta Slaného Martin Hrabánek. Spolufinancování z městského rozpočtu by pak činilo částku okolo 24,5 milionu korun. Práce by mohly začít v příštím roce.

Kulturně-vzdělávací centrum a knihovna by měly sídlit v neorenesanční budově slánského okresního domu, který byl postaven už v roce 1902 podle návrhu architekta Jana Vejrycha. V domě sídlilo Okresní hejtmanství Slaný a později Okresní úřad politického okresu Slaný a úřad stejnojmenného správního okresu. Na konci 20. století využívala budovu Česká pošta.

Autor: (fa)