ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
  • Letní festival
  • SOU a SOŠ Kladno

Neděle, 18. dubna 2021 21:03

Kladno neuspělo ve finále proti Jihlavě ani podruhé a po dvou domácích zápasech ztrácí v sérii už 0:2 na zápasy. Rytíři od páté minuty ztráceli a na soupeřovo vedení dokázali odpovědět jen trefou Šimona Jelínka. Kladeňáci tak prohráli 1:4 a do Jihlavy pojedou v nezáviděníhodné situaci.

Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici (Foto: Roman Mareš)

Rytíři neměli tak aktivní vstup jako do prvního zápasu a v úvodních minutách byla aktivnější spíše Dukla, která byla za svoji snahu také odměněna. V páté minutě nedokázal vyhodit Stěpan Zacharčuk, Matěj Pekr posunul na levý kruh na Daniela Bukače a ten trefil mezírku mezi Brízgalovými betony – 0:1. Kladno mohlo odpovědět v přesilové hře, ranou z první ale neuspěl ani Tomáš Plekanec, ani Rostislav Marosz. Maksim Žukov obstál. Na druhé straně měl před sebou po Jelínkově chybě v rozehrávce úplně volnou cestu Jiří Fronk, Adam Brízgala ale navýšení skóre nepřipustil. Jihlava se ale druhé branky i tak dočkala. Matěj Pekr dostal na konci třetiny nabito na pravý kruh a rozvlnil síť – 0:2.

Rytíři se vstřeleného gólu dočkali až ve druhé části. Jednalo se přitom o dost kuriózní trefu! Šimon Jelínek zajel s kotoučem do rohu, zpoza čáry vypálil na branku a od Žukovovy brusle se puk odrazil do sítě – 1:2. V přesilové hře pak byli blízko srovnání Nicolas Hlava a Jaromír Jágr, z dorážek ale poslali kotouč jen vedle branky. Hned nato měl před sebou ještě úplně odkrytou klec Marek Račuk, který ale trestuhodně selhal. To na druhé straně přišlo zakončení z pravého kruhu od Tomáše Jiránka, Brízgala vyrazil a jeden z dojíždějících hráčů Kladna srazil kotouč do sítě – 1:3.

Ve třetí části už muselo jít Kladno logicky do risku. Z toho pak pramenilo přečíslení hostí tří na jednoho, které skvěle vyřešil obětavý Vsevolod Sorokin. První kladenská lajna pak zamkla soupeře v pásmu, Ondřej Machala však v nejlepší možnosti mezi kruhy přestřelil. A Dukla nakonec z jednoho z brejků navýšila. Tomáš Havránek ujel podél levého mantinelu a střelou mezi betony překonal kladenského brankáře – 1:4. Ve zbytku zápasu už si domácí žádné větší šance nevytvořili.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
7:7 0:0 0:0 0

Branky a nahrávky: 26. Jelínek (Kubík) – 5. Bukač (Pekr), 19. Pekr (Čachotský, Strejček), 39. Jiránek (Zadražil, Pekr), 50. Havránek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Zubzanda, Šindel – Maštalíř, Bohuněk

Kladno: Brízgala – Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk – Jágr, Plekanec, Machala – Račuk, Filip, Marosz – Melka, Pitule, Hlava – Jelínek, Machač, Kubík – Bílek.

Jihlava: Žukov – Kolář, Bukač, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Dvořák – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, Havránek – Jiránek, Zadražil, Pekr – Chlubna, Čermák, Brož.

5. pozvánka

Už v sobotu se v Zahradě Kladenského zámku koná Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého

6. video

Přijďte se bát s Kukuřičáky. Skvělá noční zábava v kukuřičném bludišti už tento pátek, Kladno -Dolany

13. zprávy

Vaříme s Liskou, tentokrát kulajda z lišek od účastníka soutěže MasterChef Česko