ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Sobota, 17. dubna 2021 21:15

Finálové bitvy Chance ligy započaly vyhrocenou bitvou, kterou rozhodlo až prodloužení! Jako první šla v utkání do vedení Dukla, Rytíři ale díky zásahům Marka Račuka a Patrika Machače vyrovnali. Soupeř ale našel odpověď a posléze vyrovnal i po Plekancově gólu. V prodloužení Rytíři svoji šanci nevyužili a soupeř rozhodl. Kladno tak padlo 3:4 a v sérii prohrává 0:1 na zápasy.
Třaskavé finále odstartovalo jihlavské vítězství v prodloužení (Foto: Roman Mareš)

Kladno vletělo do finále velmi aktivně, zápas byl ale od úvodu v obrovském tempu od obou mužstev. Rytíře mohl poslat do vedení Jaromír Jágr, který využil soupeřova špatného střídání a procedil puk mezi Žukovovou rukou a tělem. Puk však vypadl jen vedle branky. Domácí posléze nevyužili početní výhodu a do vedení šla v 16. minutě jako první Dukla. Vítězslav Brož přejel do útočného pásma, nahodil na branku a Andrej Košarišťan si vybral slabší chvíli – 0:1. A vzápětí bylo pro Kladno ještě hůř. Tomáš Pitule narazil na mantinel soupeře a vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání.

Rytíři ale dlouhé oslabení přestáli bez větších potíží a sami se pokoušeli o vyrovnání. Prudkou Plekancovu ránu v oslabení ale Žukov vyrazil. Už v plném počtu hráčů na ledě pak Antonín Melka tečoval Hlavovou pobídku jen těsně nad. Kladno se tak poprvé radovalo až v další přesilovce. Melka poslal před brankoviště nádhernou střílenou přihrávku a Marek Račuk usměrnil kotouč do sítě – 1:1. A Rytíři se rázem rozjeli! Šimon Jelínek rozjel další akci po pravé straně, křížem krásně našel Patrika Machače a ten se ranou z první nemýlil – 2:1. Ještě do sirény však bylo opět srovnáno. Jihlava předvedla výstavní kombinaci a Tomáš Havránek zakončoval do prázdné branky – 2:2.

Ve třetí části se pokračovalo v důrazném hokeji, který vyústil v menší šarvátku mezi Jelínkem a hostujícím Harkabusem. Rytíři vzápětí hráli početní výhodu a v ní se dostali opět do vedení. Tomáš Plekanec si několikrát vyměnil puk se Zachem Fryem a ranou z pravého kruhu propálil Maksima Žukova – 3:2. Jenže ani tohle vedení nemělo dlouhého trvání. Jan Strejček si na druhé straně najel rovněž na pravý kruh a bekhendem překonal Košarišťana – 3:3. Minutu před koncem třetiny mohl domácím vystřelit vítězství Račuk, dobrou přihrávku před branku ale nezužitkoval.

Došlo tak na prodloužení, které odstartovalo velkou šancí Kladna. Domácí se ale neprosadili a z protiakce soupeř rozhodl. Peter Lichanec zakončil z ostrého úhlu a puk skončil až v síti – 4:3.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
3:5 2:0 0:0 0

Branky a nahrávky: 32. Račuk (Melka, Marosz), 34. Machač (Jelínek), 47. Plekanec (Frye) – 16. V. Brož, 37. Havránek (Čachotský, Strejček), 50. Strejček (Pekr, Čachotský), 62. Lichanec. Vyloučení: 3:5 + Pitule (KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Jindra, Kokrment

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk – Jágr, Plekanec, Machala – Račuk, Filip, Marosz – Melka, Pitule, Hlava – Jelínek, Machač, Kubík – Bílek.

Jihlava: Žukov – Kolář, Bukač, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Dvořák – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, Havránek – Jiránek, Zadražil, Pekr – Čermák, Brož.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno