Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Pozor! V Kladně jezdí falešní taxikáři

Pátek, 16. dubna 2021 07:00

Strážníci Městské policie Kladno se již několik měsíců setkávají s tím, že po městě jezdí taxikáři s neregistrovanými vozidly. Posledního odhalili tento týden.

Pozor! V Kladně jezdí falešní taxikáři. (Foto: MP Kladno)

Kladenští strážníci v předešlých měsících řešili několik přestupků, kdy řidiči vozidel, označených jako vozidlo TAXI, neměli vozidlo řádně zaregistrované a chyběla evidenční nálepka. „Poslední povedený taxikář na sebe upoutal pozornost hlídky, když projížděl městem a při odbočování nedával znamení směru jízdy,“ uvedla mluvčí kladenské městské policie Alena Purkytová.  

„Autohlídka vozidlo zastavila a strážníci vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla a průkazu řidiče taxislužby. I když byla na vozidle umístěna střešní svítilna TAXI, chyběla evidenční nálepka vozidla taxislužby. Po lustraci hlídka zjistila, že vozidlo, kterým muž prováděl taxislužbu, není zařazeno v evidenci ministerstva dopravy jako taxi. Řidič byl vyzván k odstranění svítilny TAXI z vozidla a přestupek hlídka projednala příkazem na místě,“ vysvětlila Alena Purkytová.

Autor: (red)