Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Další řidiči usedli za volant přes zákaz řízení, nyní jim hrozí dva roky vězení

Čtvrtek, 15. dubna 2021 07:40

V posledních týdnech se roztrhl pytel s řidiči, kteří usedají za volant svých vozů i přes udělený zákaz řízení. V minulém týdnu odhalili kladenští policisté další dva muže, kterým nyní hrozí až dva roky vězení.

Další řidiči usedli za volant přes zákaz řízení, nyní jim hrozí dva roky vězení. (Ilustrační foto: KL)

Na prvního provinilce, který neměl za volantem co dělat, narazili policisté ve čtvrtek po třinácté hodině v ulici ČSA v Kladně. Dvaatřicetiletý muž ve vozidle značky Peugeot měl z rozhodnutí Magistrátu města Kladna zakázáno řízení motorových vozidel až do března příštího roku.

Stejně se provinil řidič ve Švermově ulici v Buštěhradě, který zde projížděl automobilem Opel Zafira, přestože tak nesměl činit až do letošního srpna. Teprve osmnáctiletému muži z Prahy byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel všech skupin letos v únoru. I za tak krátkou dobu už ale stihl nařízení porušit.

„Za tato protiprávní jednání jsou nyní oba dva řidiči podezřelí z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí jim maximální trest odnětí svobody na dva roky,“ uvedla tisková mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Autor: (fa)