ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Zloděj ukradl v novostavbě kotel i indukční desku

Středa, 14. dubna 2021 07:00

Neznámý pachatel o víkendu vnikl na pozemek novostavby rodinného domku v Kmetiněvsi, kde odcizil plynový kotel a indukční desku. Způsobil tak majiteli škodu ve výši 87 tisíc korun.

Zloděj ukradl v novostavbě kotel i indukční desku. (Ilustrační foto: KL)

K trestnému činu došlo o víkendu v obci Kmetiněves na Velvarsku. Dosud neznámý pachatel zde v době mezi sobotním a nedělním polednem vnikl do nově postaveného rodinného domu. Do budovy se dostal za užití násilí přes koupelnu. Následně si odtud odnesl plynový kotel značky Junkers a indukční desku značky Elektrolux.

Majiteli domu vznikla škoda v celkové výši 87 tisíc korun, z čehož škoda vzniklá odcizením činí 77 tisíc. Pachatel se krádeže dopustil ještě v době vyhlášeného nouzového stavu, a tak mu po dopadení hrozí přísnější trest. Policisté prošetřují případ jako podezření z trestného činu krádeže.

„Policie žádá občany, kteří v inkriminovaném čase mohli zaznamenat v obci Kmetiněves u novostavby pohyb podezřelé osoby nebo podezřelého vozidla, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a svými poznatky dopomohli při dopadení pachatele,“ vyzývá tisková mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Autor: (fa)