ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V kladenské nemocnici byl ukončen stav hromadného postižení osob

Středa, 14. dubna 2021 07:10

S ohledem na příznivý vývoj počtu hospitalizovaných pacientů s covid-19 ukončila kladenská nemocnice stav hromadného postižení osob. Ten vyhlásil krizový štáb 11. března.

V kladenské nemocnici byl ukončen stav hromadného postižení osob. (Foto: KL)

V úterý byl v Oblastní nemocnici Kladno ukončen stav hromadného postižení osob. Stalo se tak na základě příznivého počtu hospitalizovaných pacientů s covid-19.

„Z důvodu klesajícího počtu pacientů s pozitivním nálezem covid-19 na standardních lůžkách i na jednotkách intenzivní péče se krizový štáb Oblastní nemocnice Kladno rozhodl s účinností k 13. dubnu od 11:00 hodin stav hromadného postižení osob zrušit. Stav hromadného postižení osob vyhlásila kladenská nemocnice 11. března,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí Hana Plačková.

„K dnešnímu dni je v Oblastní nemocnici Kladno hospitalizováno celkem 54 pacientů, u kterých byla potvrzena nákaza koronavirem. Z tohoto počtu je u 10 pacientů vyžadována hospitalizace na lůžkách intenzivní péče,“ dodala mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková.

Stav hromadného postižení osob je mimořádná událost, při níž se zdravotnická zařízení dostávají do režimu provozu, kdy úroveň poskytované péče z důvodu relativního či absolutního nedostatku zdrojů již neodpovídá běžnému standardu poskytování zdravotní péče v České republice. Poskytovatel zdravotní péče či vedení kraje jej vyhlásí v případě vyčerpání všech běžně provozovaných i reprofilizovaných lůžkových kapacit, kdy již není schopen další kapacity vytvořit či při dalším navyšování počtu lůžek garantovat očekávaný rozsah a kvalitu poskytované péče.

Autor: (mv)