Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Městská knihovna Kladno se zapojila do neziskového projektu Remobil

Neděle, 11. dubna 2021 10:00

Chcete se zbavit svého starého, nefunkčního a nepotřebného mobilního telefonu? Odevzdejte jej do sběrného boxu před budovou knihovny nebo jej zanechte přímo u knihovnice. Z každého odevzdaného telefonu přispějete částkou 10 korun na charitativní účely a zároveň díky recyklaci mobilů dojde k opětovnému využití surovin.

Městská knihovna Kladno se zapojila do neziskového projektu Remobil. (Foto: KL)

Projekt Remobil – Čas pro přírodu a udržitelná knihovna 2021

Pojďte se společně s Městskou knihovnou Kladno zúčastnit projektu Remobil, který se snaží všem nabídnout co nejjednodušší způsob, jak se zbavit starých, nepotřebných telefonů a přitom prospět celé společnosti.

„Z každého doneseného telefonu přispějete částkou 10 korun na charitativní účely a navíc díky recyklaci mobilů dochází k opětovnému využití surovin. To v součtu znamená například významné úspory vody a snížení produkce ekvivalentu CO². Oboje vzniká nebo se spotřebovává při těžbě nerostných surovin nutných pro výrobu například nových mobilních telefonů. Rovnou se také můžete zbavit i starých kabelů, tabletů a nabíječek,“ uvedla Městská knihovna Kladno na svých stránkách.

Rozbité, nefunkční telefony můžete nechat ve sběrném boxu před knihovnou nebo přímo u knihovnice. Kdo chce, může se navíc přihlásit do soutěže o nový mobil.

Autor: (red)