Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Na Kladensku boural opilec, od nehody utekl

Neděle, 11. dubna 2021 09:30

Padesátiletý řidič v minulém týdnu spáchal dopravní nehodu, kdy svým vozem naboural do stromu. Zničené auto nechal na místě a vzal nohy na ramena. Dobře věděl, proč to udělal. V těle mu totiž kolovala značná dávka alkoholu.

Na Kladensku boural opilec, od nehody utekl. (Ilustrační foto: KL)

K dopravní nehodě došlo v dopoledních hodinách mezi obcemi Budenice a Šlapanice na Kladensku. Řidič osobního automobilu Ford tam na křižovatce ve tvaru T nezvládl řízení a narazil přední částí vozidla do stromu. Z auta pak vystoupil a zmizel. 

„Šofér byl ani ne po půlhodině od kolize hlídkou vypátrán u obce Zlonice. U padesátiletého řidiče byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem. Displej přístroje ukázal hodnoty 1,8 a 1,76 promile. Jelikož byl muž agresivní a neustále z místa odcházel, byl policisty zadržen a po příjezdu rychlé záchranné služby předán do rukou lékařů k ošetření,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Skutek je prošetřován jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a nezodpovědnému řidiči hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Autor: (red)