ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Slánská nemocnice ukončila stav hromadného postižení osob

Sobota, 10. dubna 2021 09:00

S ohledem na příznivý vývoj počtu hospitalizovaných pacientů s covid-19 ukončila slánská nemocnice stav hromadného postižení osob. V kladenské nemocnici však tento stav stále zůstává. 

Slánská nemocnice ukončila stav hromadného postižení osob. (Foto: KL)

Ve čtvrtek byl ve slánské nemocnici ukončen stav hromadného postižení osob. Stalo se tak na základě příznivého počtu hospitalizovaných pacientů s covid-19. Ve Středočeském kraji tento stav už také odvolaly nemocnice v Berouně, Hořovicích, Mladé Boleslavi, Benešově a Nymburce. Oblastní nemocnice Kladno stále čeká na snížení počtu hospitalizovaných a stav hromadného postižení osob tam přetrvává.

„Stav hromadného postižení osob je mimořádná událost, při níž se zdravotnické zařízení dostává do režimu provozu, kdy úroveň poskytované péče z důvodu relativního či absolutního nedostatku zdrojů již neodpovídá běžnému standardu poskytování zdravotní péče v České republice. Poskytovatel zdravotní péče​ jej vyhlašuje v případě vyčerpání všech běžně provozovaných i reprofilizovaných lůžkových kapacit, kdy již není schopen další kapacity vytvořit, či při dalším navyšování počtu lůžek garantovat očekávaný rozsah a kvalitu poskytované péče,“ uvedl 10. března při vyhlášení stavu hromadného postižení osob ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček.

„V​ rámci tohoto stavu jsou mimo jiné rozšířena covid oddělení na maximálně možnou kapacitu a​ počet ventilovaných lůžek je​ navýšen​ na maximum.​ Operační a jiné​ výkony jsou​ omezeny pouze na ty, jejichž odložení by bylo spojeno s rizikem bezprostředního zhoršení zdravotního stavu. I po uvedení nemocnice do tohoto režimu bude zajištěno poskytování neodkladné péče těm pacientům, jejichž stav bude vyžadovat neodkladné ošetření,“ dodal v březnu ředitel Votoček.

Autor: (mv)