Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Seniorka z Kladna zdědila střelné zbraně a dělostřelecké granáty

Sobota, 10. dubna 2021 09:30

Kuriózní dědictví řešili tuto středu kladenští policisté. Na ty se obrátila čtyřiašedesátiletá žena s tím, že když po zesnulém bratrovi vyklízela trezor, našla v něm legálně držené střelné zbraně, munici, ale i dělostřelecké granáty.

Seniorka z Kladna zdědila střelné zbraně a dělostřelecké granáty. (Ilustrační foto: KL)

„Na místo nálezu byl ihned po oznámení přivolán policejní pyrotechnik, který zajistil k bezpečné likvidaci dva dělostřelecké granáty, pravděpodobně nefunkční, několik dýmovnic, výbušku, zapalovač, nábojku, dýmové vložky a malorážkovou munici. Zbraně byly předány specialistům odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál a budou v úschově do vyřešení dědického řízení,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Co dělat, když naleznete nevybuchlou munici

Pokud kdekoliv, na procházce v přírodě, při úklidu v objektech, či při výkopových pracích naleznete podezřelé předměty, u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o munici nebo její součásti, dodržujte následující pokyny:

  • Přerušte veškeré práce!
  • S předmětem v žádném případě nemanipulujte a vůbec se ho nedotýkejte!
  • Okamžitě přivolejte Policii České republiky!
  • Podle možností a okolností do příjezdu policie zajistěte, aby se k předmětu nepřiblížila jiná osoba!

„Za žádných okolností se neobávejte nález munice oznámit. Činíte tak v dobré víře ve snaze zabránit škodám na životech, zdraví a majetku osob. I kdyby přivolaný pyrotechnik na místě konstatoval, že se o munici nejedná, nebude vám nic vyčítat a nemusíte výjezd PČR hradit. Je lepší, když policie věc prozkoumá preventivně, než aby došlo k výbuchu,“ vysvětlila mluvčí Nováková.

Autor: (red)