Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Středočeští hasiči rozváží testy do školských zařízení v našem regionu

Pátek, 9. dubna 2021 07:10

Hned po Velikonocích opět našel využití sklad v prostorách benešovské hasičské stanice. Tentokrát hasiči pomáhali s distribucí LEPU testů do jednotlivých obcí s rozšířenou působností. Testy tak dorazily do Kladna i Slaného. Školská zařízení jimi budou od příštího týdne testovat své žáky.

Středočeští hasiči rozváží testy do školských zařízení v našem regionu. (Foto: HZS Středočeského kraje)

„Středočeští hasiči dovezli v úterý odpoledne ze skladů Správy státních hmotných rezerv 526 500 kusů testů do vyčleněných benešovských garáží, které slouží po celou dobu pandemie covidu-19 jako centrální sklad pro Středočeský kraj. Logistika byla v tomto případě poměrně náročná a to hned ze dvou důvodů. Prvním bylo počasí, protože výrobce testů vyžaduje transport a skladování v rozmezí teplot +4 až +30 stupňů Celsia, čemuž teploty posledních dní neodpovídají,“ uvedla mluvčí hasičů Tereza Fliegerová a dodala: „Druhou komplikací bylo obrovské množství testů. Do garáží bylo nutné přemístit z pěti kamionů 65 palet, které zaplnily téměř celý prostor, takže zbylo minimum místa pro následnou manipulaci.“

Ve středu a čtvrtek od časných ranních hodin pokračovala redistribuce dovezených testů. „11 600 sad antigenních testů dovezli z kraje dobrovolní hasiči z Plchova. Výdej pro 43 školských zařízení v celkem 52 obcích našeho regionu zajišťuje Odbor školství našeho městského úřadu. Počet sad vychází na přibližně 14 dnů a pak se uvidí,“ vzkázala do redakce Kladenských listů mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.

Autor: (mv)