ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve Slaném pokračují přípravy na výstavbu sportovní haly

Čtvrtek, 1. dubna 2021 07:20

Slaný získalo územní rozhodnutí o výstavbě multifunkční haly, chystaný projekt je tak opět o krok blíže své realizaci. Potřebné sportoviště, které by mělo vyjít na více než 70 milionů korun, by se mělo začít stavět na podzim a hotové by mělo být na konci příštího roku.

Ve Slaném pokračují přípravy na výstavbu sportovní haly (Foto: Vizualizace MěU Slaný)

„Město požádalo vedle stavebního povolení také o státní dotaci na výstavbu sportovní haly,“ prozradila tisková mluvčí Slaného Markéta Růtová. V případě, že tato žádost bude úspěšná, mohlo by se městu vrátit až 30 % uznatelných nákladů zpět.

Nová stavba by měla být nízkoenergetická a její provoz bude veden s ohledem na životní prostředí. Náklady na provoz by mělo snížit chytré osvětlení, vzduchotěsnost objektu, vytápění tepelnými čerpadly i kvalitní zateplení objektu. Zeleň ve městě rozšíří výsadba keřů a stromů v okolí sportoviště.

„Pokud vše půjde dobře, předpokládá se zahájení výběrového řízení na zhotovitele stavby letos v létě. Pomyslný základní kámen stavby bude položen na podzim tohoto roku. Samotná stavba bude trvat cca 12 měsíců od zahájení,“ doplnila Růtová.

Nová hala, která by měla vyjít na zhruba 71,5 milionu korun by tak mohla být uvedena do provozu ještě na konci příštího roku. Využívat ji budou moci florbalisté, futsalisté, basketbalisté, volejbalisté, házenkáři, nohejbalisté, tenisté nebo také další sportovci. Všechny vyjmenované sporty se díky nové hale budou moci hrát ve Slaném i na té nejvyšší úrovni! Současná sportovní hala BIOS totiž nesplňuje přísné podmínky a nedostatečná je i její kapacita. V budoucnu by ji měli dál využívat hlavně školy a rekreační sportovci.

Autor: (fa)