Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Slaný chce letos do své nemocnice investovat kolem 30 milionů

Středa, 31. března 2021 07:10

Město Slaný má pro letošní rok v plánu rozsáhlé investice. Jednou z nich je také oprava nemocniční budovy a parkoviště. Celkové náklady se pohybují kolem 30 milionů korun.

Slaný chce letos do své nemocnice investovat kolem 30 milionů (Foto: KL)

V pondělí 1. března došlo v areálu slánské nemocnice k dopravní uzavírce, a to z důvodu stavební úpravy ploch a kanalizace před objekty A, B. Rekonstruovat se bude také vjezd do areálu. V něm vznikne 37 parkovacích míst, chodníky a nové osvětlení i alej.

S opravou budovy interny by se mělo začít v dubnu. Budou vyměněny okna i dveře. Při opravě fasády budou zachovány zdobné prvky, objekt se zateplí a odvlhčí. Hlavní dveře budou s automatickým otvíráním. Vznikne i zastřešení části prostoru pro příjezd sanitek s pacienty. Práce by měly být hotové do šesti měsíců. Město za ně zaplatí pomalu 20 milionů korun.

Ve slánské nemocnici je plánováno také vybudování vzduchotechniky v prádelně. Aktuálně se řeší demolice komína, který s prádelnou sousedí a čeká se na vyjádření statika. Jeho demolice proběhne ještě letos, vzduchotechnika pak přijde na řadu na konci letošního roku, nebo až někdy v roce 2022. Město za tyto práce zaplatí 1,5 milionu korun.

Do budoucna by měl v nemocnici Slaný vzniknout i urgentní příjem. Letos si město nechá zapracovat jeho projektovou dokumentaci a v případě vypsání vhodného dotačního titulu by se investiční akce mohla realizovat někdy v letech 2022 až 2023. Odhad financí na realizaci je kolem 100 milionů korun.

Autor: (mv)