Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Stochově mají nový traktor, cykloboxy a kompostéry

Úterý, 30. března 2021 07:20

Život ve Stochově neskomírá ani v době covidu. Na radnici se tam činí, zakoupili nový traktor, na nedávno postavené nové parkoviště nechali nainstalovat cykloboxy a z dotací chtějí nakoupit 240 domácích kompostérů.

Ve Stochově mají nový traktor, cykloboxy a kompostéry (Foto: Obec Stochov)

„V uplynulých dnech byl do městské společnosti Technické služby Stochov s.r.o. dodán nový výkonný traktor včetně potřebného příslušenství. Bude nasazen primárně na zimní údržbu místních komunikací. Počítáme však s jeho využitím i na další činnosti, které tato městská společnost zabezpečuje v průběhu celého roku. Starým dvěma vysloužilým traktorům děkujeme za letitou odvedenou práci. Tyto stroje budou nabídnuty k prodeji za minimálně cenu stanovenou znaleckým posudkem,“ uvedl pro Kladenské listy starosta Stochova Roman Foršt.

„Cykloturisté a případně další cyklonadšenci už brzy budou moci využít cyklostojany, které byly dodány a instalovány na dokončené parkoviště v místní části Stochov-Slovanka. Celkem je osazeno osm cykloboxů se samoobslužnými elektronickými zámky. Na ploše nového parkoviště je také osazena nová doprovodná zeleň,“ uvedl dále starosta Foršt.

„Rada města odsouhlasila výběr dodavatele celkem 240 kusů domácích kompostérů, které budou díky získané dotaci z Operačního programu životní prostředí nabídnuty zdarma vlastníkům rodinných domů v katastru našeho města. Informace budou v průběhu 14 dnů rozeslány do všech rodinných domů,“ sdělil Listům Foršt.

Ve Stochově mají nový traktor, cykloboxy a kompostéry (Foto: Obec Stochov)
Ve Stochově mají nový traktor, cykloboxy a kompostéry (Foto: Obec Stochov)

Autor: (red)