Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Rekreační vlaky vyjedou letos později

Pondělí, 29. března 2021 07:40

Kvůli pandemii a přetrvávajícímu omezení pohybu v rámci České republiky, nevyjely o víkendu rekreační vlaky. Do Slaného tak nezavítal například Cyklohráček. Náhradní termíny zahájení provozu se odvíjí od aktuálních vládních nařízení.

Řemeslník z Kladna naletěl podvodníkovi na internetu (Foto: České dráhy)

Rekreační vlaky letos ve Středočeském kraji vyjedou se zpožděním, vše bude záležet na dalším průběhu pandemických opatření. Na své víkendové cesty se tak například nepodívá ani tolik oblíbený Cyklohráček. Ten za normálních okolností vyjíždí na svoji oblíbenou trať z jara a své cestující vozí dvakrát denně o víkendech a státních svátcích až do začátku listopadu. Trasa je určena všem nadšeným výletníkům, kteří věří, že i cesta může být cíl, chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy, ať už cestují pěšky, na kole nebo jen vlakem.

Po rozvolnění vládních opatření by se však měl Cyklohráček vrátit na svoji trasu. Ta vede z pražského hlavního nádraží do královského města Slaného. Po cestě projedete Pražským Semmeringem, který prošel rekonstrukcí a je považován za nejhezčí železniční trať hlavního města. Dále pojedete přes Jinonice, Cibulku a Zličín, až se dostanete do středočeské Hostivice, odkud vláček pokračuje malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulné zoo v obci Zájezd nebo k nejstarší dochované stavbě v celých Čechách, na rotundu svatého Petra a Pavla na Budči. Významným cílem je konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Cyklohráček během sezony ještě několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum.

Autor: (red)