Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Řemeslník z Kladna naletěl podvodníkovi na internetu

Pondělí, 29. března 2021 07:30

Žijeme on-line! Podvody na internetových portálech jsou čím dál častější a lidé se nedokáží poučit. O tom se přesvědčil i řemeslník z Kladna. Poslal podvodníkovi pět tisíc korun a věřil, že mu obratem přijde vytoužené nářadí. Zboží mu však nedorazilo, proto celou věc oznámil policistům.

Řemeslník z Kladna naletěl podvodníkovi na internetu (Ilustrační foto: KL)

Minulou středu se na kladenské policisty obrátil sedmapadesátiletý muž, který jim oznámil, že byl podveden na internetu při koupi zboží. „Oznamovatel na prodejním portálu našel nabídku na prodej nářadí. Jednalo se o utahovák a okružní pilu, které nabízel prodejce za částku 5.100 korun. Poškozený kontaktoval obchodníka a domluvil se na koupi. Následně zaslal na účet prodávajícího požadované finance, do dnešního dne mu však zboží nedorazilo,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Policisté navíc zjistili, že číslo bankovního účtu figuruje i v dalších případech podvodů v celé České republice. Skutek je prošetřován jako přečin podvodu a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Vzhledem k nárůstu této trestné činnosti důrazně upozorňujeme občany, aby nereflektovali na podobné nabídky a neposílali finanční prostředky neznámým lidem. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, nezíská poškozený zpět v 99 procentech,“ varuje mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (red)