Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Lidé mohou ve Slaném na Hájích užívat nový altán

Sobota, 27. března 2021 09:30

Za účasti starosty města Martina Hrabánka, byl v pátek do užívání veřejnosti předán dřevěný altán z akátového dřeva v lesoparku Háje. Nápad, který vloni předložili aktivní občané v participativním rozpočtu, získal ve veřejném hlasování 3. místo a byl schválen k financování. Altán tímto rozšiřuje již existující řadu herních prvků a mobiliáře, které v této lokalitě vznikají od roku 2018.

Lidé mohou ve Slaném na Hájích užívat nový altán (Foto: KL)

Vloni se návrh občanů ze spolku Za lepší Háje, umístil na 3. místě v hlasování veřejnosti. Záměrem předkladatelů bylo zakrýt nevzhlednou betonovou, kanalizační šachtu dřevěným altánem. Díky tomuto nápadu vzniklo pěkné, ale hlavně bezpečné místo pro děti, které se zde pohybují. V neposlední řadě tento další prvek vizuálně dotváří celý prostor určený pro sport a relaxaci. Během krátké doby bude ještě doplněna skluzavka a upravena dopadová plocha. Náklady na úpravu místa a stavbu altánu vyšly na 350 000 korun včetně DPH.

„Další dva vítězné projekty veřejnosti vyžadovaly větší přípravu. Letos pracujeme na projektové dokumentaci nových parkovacích míst, která vzniknou v Čechově ulici. Chodník u bývalé přádelny Benar v ulici K. H. Borovského dostane nový kabát až poté, co soukromý investor dokončí plánovanou bytovou výstavbu vedle parku Benar. Také se zde stále pohybuje těžká technika v rámci probíhající obnovy unikátního parku Benar. Ten bychom rádi zpřístupnili veřejnosti letos na podzim,“ doplnil starosta Hrabánek situaci zbylých dvou vítězných projektů.

V roce 2018 vzniklo na doslova zelené louce víceúčelové dětské hřiště s vyhrazenou odpočinkovou zónou s lavičkami a malým tréninkovým fotbalovým hřištěm pro děti s brankami a kvalitním travním porostem. O rok později byly doplněny další herní prvky jako lezecká stěna, ochranné sítě za fotbalové brány a další prvky. Celý prostor byl zásadně kultivován a přitáhl pozornost rodičů, kteří zde nyní naleznou množství volnočasové inspirace pro své děti.

Autor: Markéta Růtová