Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Pleteném Újezdu se chtěl zloděj napakovat, našel jen čerpadlo

Čtvrtek, 25. března 2021 07:40

Policisté Obvodního oddělení Unhošť, prošetřují krádež ponorného čerpadla v obci Pletený Újezd. Zloděj tam vnikl na pozemek rodinného domu a začal hledat, co by ukradl. Nic nenašel, tak si odnesl alespoň ponorné čerpadlo.

V Pleteném Újezdu se chtěl zloděj napakovat, našel jen čerpadlo (Ilustrační foto: KL)

Neznámý pachatel v době mezi 20. a 22. březnem rozstřihl drátěné oplocení k pozemku domu v ulici Partyzánská, a na ten se pak dírou protáhl. Po krátké obhlídce uviděl skleník. Z jeho dveří potom uštípl visací zámek a proklouzl dovnitř. Tam odcizil ponorné čerpadlo modré barvy v hodnotě asi jeden tisíc korun. S takto chabým lupem se ale nechtěl smířit, tak pátral dál. Když zaznamenal, že na pozemku je i kůlna, jistě se zaradoval, že by v ní mohl najít nějaký poklad k zpeněžení. Proto i zde ustříhl od dveří visací zámek a vlezl dovnitř. Když po chvilce nic nenašel, odkráčel pryč „jen“ s čerpadlem.

Případ je prošetřován jako přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí pozemku v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Unhošť nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 574. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (mv)