Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Pcherách řádí zloděj, obyvatelé mají strach

Čtvrtek, 25. března 2021 07:30

Již druhou vykrádačku v rozmezí dvou dnů zaznamenali ve Pcherách Kladenští policisté. Místní se obávají o svůj majetek a policie hledá svědky.

Ve Pcherách řádí zloděj, obyvatelé mají strach (Ilustrační foto: KL)

Ve čtvrtek 18. března v době od 14:50 do 22:30 hodin nezjištěný pachatel uštípl ve Pcherách visací zámek od dveří kůlny a té poté odcizil kompresor nezjištěné značky v hodnotě 1 500 korun. V sobotu 20. března se na policii obrátila dvaasedmdesátiletá žena, aby oznámila, že v obci došlo k další krádeži.

„Zatím nezjištěný pachatel v noci z pátku a sobotu, v době od 22:00 hodin 19. března do 07:40 hodin následujícího dne přestříhl drátěné oplocení pozemku u rodinného domu, touto dírou vnikl na pozemek a pod přístřeškem odcizil motorovou pilu, značky Alko v hodnotě 8 000 korun a šest kusů solárních světel v hodnotě 1 800 korun. Poškozením způsobil škodu ve výši jednoho tisíce,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Slyšela jsem, že prý u nás ve vsi někoho vykradli. Já ty lidi neznám, ale sousedka ano. Naštěstí prý vzali jen kompresor a do baráku se nedostali. Jsme poklidná vesnice, a teď se začínáme obávat o majetek,“ řekla Kladenským listům důchodkyně Edita ze Pcher.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše zmiňovaného domu v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-venkov nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 561. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ vyzvala Michaela Nováková.

Autor: (mv)