Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Buštěhradě koupili starý statek, bude sloužit technickým službám

Středa, 24. března 2021 07:00

V Buštěhradě našly technické služby zázemí v hasičské stanici. Prostory jsou však nevyhovující, proto město zakoupilo místní statek s dvorem a dalšími budovami. Přípravné práce na stěhování začnou v průběhu jara.

V Buštěhradě koupili starý statek, bude sloužit technickým službám (Foto: KL)

Za pět milionů korun koupilo město Buštěhrad statek s dvorem a dalšími přilehlými budovy, aby v něm nechalo vybudovat důstojné zázemí pro místní technické služby. S vyklízením a opravami by se mělo začít ještě na jaře.

Provozovatel, který provádí pro město úklid a údržbu je nyní nastěhovaný v hasičské stanici. Tyto prostory jsou však nevyhovující. Nový zakoupený objekt je v dobrém stavu. Stačí ho jen vyklidit a provést drobné stavební úpravy. Ty by si měly technické služby provést samy. Podle zjištění Kladenských listů by bylo možné v budoucnu předělat podkroví na služební byty. Na dvoře by pak měly vzniknout montované garáže pro techniku.

Místní dobrovolní hasiči před nedávnem v Buštěhradu obnovili svou činnost a do své stanice se budou stěhovat. V budoucnu by se mohli dočkat i výstavby nového zázemí.

Autor: (mv)