Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kanonýři Kladno se ani letos do superligy neprobojují

Pátek, 19. března 2021 07:00

Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl, že v celostátních soutěžích se v této sezoně nebude postupovat a sestupovat. Znamená to, že Kanonýři znovu přišli o šanci pokusit se o návrat do superligy.

Kanonýři Kladno se ani letos do superligy neprobojují (Ilustrační foto: KL)

O postup do superligy se ani letos bojovat nebude. Výkonný výbor Českého florbalu v úterý rozhodl, že celostátní postupové ligy, tedy i 1. liga, budou v této sezoně zmrazeny – nebude se z nich postupovat ani sestupovat. Tvrdé rozhodnutí padlo přesně rok poté, co florbalová vláda předčasně ukončila sezonu 2019/20.

„Pochopitelně nás ohromně mrzí, že druhý rok po sobě nemohlo dojít k dohrání soutěží. Po celý ročník, když byl jakýkoliv prostor a náznak, že by se mohlo hrát, jsme restart podporovali. Teď už je nutné se dívat do příští sezony, ale trápí nás víc a víc se rozevírající nůžky mezi superligou a ostatními kluby,“ říká Zdeněk Jirák, předseda Kanonýrů.

Kladenský klub nyní apeluje na Český florbal, aby se ze situace poučil a zpřísnil podmínky a požadavky v předpisech soutěže. „Aby se myslelo na povinné testování, přeobjednávání hal či akceptaci změn termínů. Spousta klubu v 1. lize se tomu třeba v prosinci bránila. Považuji za ohromnou chybu, že když se v prosinci mohlo alespoň pár dní hrát, že se žádné zápasy neuskutečnily. Později se Českému florbalu podařilo zařídit výjimku pro extraligu žen a klíčové při tom bylo, že se k tomu kluby postavily aktivně. V prosinci byl i v 1. lize moment, kdy se dění dalo pozitivně ovlivnit, ale chyběla vůle řady klubů a spousta z nich se zápasům bránila. Pokud chceme zažít ročník, který bude aspoň trochu normální, musíme se z toho poučit,“ popisuje Jirák.

Zároveň výkonný výbor ukončil také Pohár Českého florbalu, ve kterém byli Kanonýři rovněž stále ve hře. Po postupu ze základní skupiny, ve které porazili superligové celky Bohemians a Black Angels, je měl v osmifinále čekat vítěz duelu Slavia Plzeň – Butchis. „Těší nás, že jsme opět v poháru uspěli, porazili jsme týmy ze superligy a mohli se porovnávat se špičkou, na což cílíme do dalších let. Rozhodně sezonu nevnímáme za ztracený rok. Vznikl prostor pracovat koncepčně na věcech uvnitř klubu, jen vysvědčení dostaneme až příští rok. Nesmíme slevit,“ ví Jirák.

Mládežnické soutěže ještě zrušeny nejsou. Jejich restart je však závislý na protiepidemických opatřeních.

Zdroj: Kanonýři Kladno