Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Opilý řidič na dálnici D6 nadýchal pomalu pět promile

Čtvrtek, 18. března 2021 07:20

Policejní hlídka zastavila minulý víkend odpoledne k silniční kontrole řidiče, který se před jízdou značně posilnil alkoholem. Naměřená hodnota ukázala bezmála pět promile. I v tomto stavu dokázal šofér udržet svůj vůz v dálničním pruhu. Nyní čelí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Opilý řidič na dálnici D6 nadýchal pomalu pět promile (Ilustrační foto: KL)

Při provádění kontrolní činnosti na pozemních komunikacích zastavili stochovští policisté na dálnici D6 nedaleko sjezdu na Tuchlovice řidiče v jeho Škodě Karoq. Poté ho vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a také k dechové zkoušce.

„Policisté zjistili, že řidičem vozidla je dvaapadesátiletý muž z Kladenska, u něhož byla dechová zkouška s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši 4,89 promile alkoholu v dechu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a podezřelému řidiči za toto protiprávní jednání hrozí maximální trest odnětí svobody až na jeden rok.

Autor: (red)