Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Lízátka od Teplárny Kladno zpříjemní dětem testy na covid-19

Pondělí, 15. března 2021 07:00

V obou odběrových místech Oblastní nemocnice Kladno mají neustále napilno. Není výjimkou, že test na onemocnění covid-19 tu musí absolvovat i malé děti, které měly rizikový kontakt či mají příznaky nákazy. Kladenská teplárna proto zakoupila přes pět tisíc lízátek a předala je na obě odběrová místa. Každé dítě, které nyní přijde do kladenské nemocnice na testování, dostane lízátko. Sladká odměna jim tak udělá nejen radost, ale zároveň díky obsaženému vitamínu C podpoří i jejich imunitu.

Lízátka od Teplárny Kladno zpříjemní dětem testy na covid-19 (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)

Zatímco v lednu bylo antigenními a RT-PCR testy na přítomnost viru SARS-Cov-2 otestováno přes 2200 dětí, v únoru se tento počet vyšplhal již přes 2700. I když se zdravotnický personál maximálně snaží, aby byl odběr co nejméně stresovou záležitostí, obzvlášť malé ratolesti se ho přirozeně bojí. Z tohoto důvodu se vedení nemocnice snaží od počátku testování děti za tento nepříjemný zážitek odměnit nějakou drobností, například sladkostí či omalovánkami. Ohledně pomoci na zajištění sladkých odměn kývl i dlouhodobý partner nemocnice – kladenská teplárna, která zakoupila přes pět tisíc lízátek a předala je na obě odběrová místa. Každé dítě, které nyní přijde do kladenské nemocnice na testování, dostane lízátko. Sladká odměna jim tak udělá nejen radost, ale zároveň díky obsaženému vitamínu C podpoří i jejich imunitu.

„Sestřičky z odběrových center se při testování vždy snaží dětem vytvořit pohodovou atmosféru a vtipkovat s nimi. Hodně rodičů nám také pomáhá skvělou domácí přípravou a tím, že dětem předem všechno vysvětlí. Odběry jsou šetrné a trvají opravdu chviličku. Teplárně Kladno za tuto pomoc velmi děkujeme,“ sdělila mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková.

„Naše teplárna podporuje kladenskou nemocnici dlouhodobě, stejně tak jako další projekty v regionu. Vždy se snažíme pomoci, když je potřeba a je to v našich silách. A tak jsme rádi, že i tentokrát se podařilo rychle na požadavek nemocnice zareagovat. Věříme, že lízátka udělají dětem radost a pomohou jim lépe zvládnout testování, které je nyní tak důležité,“ dodala Markéta Čapková, mluvčí Teplárny Kladno.

Kladenská teplárna, která patří do energetické skupiny Sev.en Energy Pavla Tykače, pomáhá Oblastní nemocnici Kladno pravidelně. V minulém roce předala celkem 2 200 respirátorů typu FFP2 v celkové hodnotě dosahující sto tisíc korun a podpořila i personál anesteziologicko-resuscitačního oddělení nákupem mikrovlnné trouby a voucherů na relaxační masáže. Na novorozenecké oddělení také v minulosti věnovala více než 50 sensorů dechu BABYSENSE v rámci projektu Nadace Křižovatka „Maminko dýchám.“ Tyto přístroje pomáhají hlídat dech novorozenců a pomáhají tak při boji proti Syndromu náhlého úmrtí kojenců.

Lízátka od Teplárny Kladno zpříjemní dětem testy na covid-19 (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)
Lízátka od Teplárny Kladno zpříjemní dětem testy na covid-19 (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)
Lízátka od Teplárny Kladno zpříjemní dětem testy na covid-19 (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)

Autor: (red)