Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Ve Slaném zájem o očkování proti covid-19 každý týden roste

Pátek, 12. března 2021 07:00

Ve čtvrtek vzali slánští senioři velkokapacitní očkovací centrum doslova útokem. Vzhledem k tomu, že do vnitřních prostorů je stanoven maximální počet lidí, ostatní se tlačili v dlouhé venkovní frontě.

Ve Slaném zájem o očkování proti covid-19 každý týden roste (Foto: Jitka Krňanská)

Podle mluvčí slánské radnice Markéty Růtové zájem o očkování stoupá každým týdnem. „Když jsme začínali s očkováním, jednalo se řádově o 100 lidí denně. Dnes jsme se poprvé dostali na maximální možnou hranici obsloužených lidí v očkovacím centru, které má kapacitu 500 zájemců denně,“ uvedla pro Kladenské listy Markéta Růtová.

V pondělí 1. března ve slánském očkovacím centru zaznamenali 265 zájemců o vakcínu. V úterý to bylo 345 lidí, středa přinesla číslo 287, ve čtvrtek přišlo 328 občanů a v pátek bylo naočkováno 298 seniorů. První pracovní den po víkendu se dostavilo 329 lidí a v úterý naočkovali rekordních 433 obyvatel starších 70 let. Ve čtvrtek byla kapacita zcela naplněna.

Dlouhé fronty před očkovacím centrem se tvoří hlavně proto, že senioři chodí klidně o hodinu dřív, než je stanoven jejich čas. „Chci apelovat na všechny objednané, aby dodržovali své termíny a měli s sebou všechny potřebné věci. Mnohdy se nám stane, že se senior dostaví například bez karty pojištěnce nebo jiného dokladu. To vše potom před samotným očkováním zdržuje,“ dodala mluvčí Růtová.  

Autor: (mv)