Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve slánské nemocnici podali pacientovi s Covid-19 lék bamlanvinimab 

Úterý, 9. března 2021 07:40

Lékaři ve slánské nemocnici jako jedni z prvních o víkendu podali pacientovi s covidem-19 nový lék bamlanvinimab a několika dalším ivermektin. V městském centru Grand pokračuje zase očkování seniorů starších 70 let.

Ve slánské nemocnici podali pacientovi s Covid-19 lék bamlanvinimab (Foto: KL)

Ve Slaném byl o minulém víkendu podán pacientovi s covidem-19 nový lék bamlanvinimab. U několika dalších nemocných, začali lékaři podávat ivermektin. Standardní léčba isoprinosinem, remdesivirem a rekombinantní plasmou se tak rozšířila o nové terapeutické možnosti zvyšující šanci na vyléčení.

Riziko onemocnění, podle dostupných čísel, je stále velké. Proto je důležité očkování. Ve Slaném ho dělají ve velkokapacitním očkovacím centru, které vzniklo v Grandu. Očkují tam denně podle toho, jak obdrží vakcíny. Do práce se tam zapojili i pracovnice sociálního odboru. Na telefonní lince pomáhají lidem s registrací i administrativou.

Očkování proti covidu pokračuje také v Kladně. Očkovací centrum vzniklo v budově někdejšího plicního oddělení v ulici Františka Kloze. Do procesu jsou tam, včetně administrativy, zapojeni nejen zdravotníci, ale například i úředníci kladenského magistrátu a další dobrovolníci. K aplikaci vakcíny docházejí či dojíždějí denně jak místní obyvatelé, tak i ti ze spádových obcí.

Autor: (mv)