Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Luc Snuggerud vystřelil Rytířům vítězství v utkání i v základní části!

Sobota, 6. března 2021 19:17

Kladno zvládlo dramatickou bitvu se Šumperkem a díky vítězství 3:2 si zajistilo prvenství po základní části Chance ligy! Rytíři v zápase dvakrát vedli zásluhou Ondřeje Machaly a Matyáše Filipa, Draci ale dvakrát vyrovnali a už se schylovalo k prodloužení. V poslední minutě však Kladeňákům vystřelil tři body obránce Luc Snuggerud, který se v kladenském dresu trefil poprvé.
Luc Snuggerud vystřelil Rytířům vítězství v utkání i v základní části! (Ilustrační foto: KL)

Kladno hrálo hned zkraje zápasu přesilovou hru, a tak bylo od úvodu první části v tlaku. Jenže Tomáš Guman nezvládl dorážku před odkrytou brankou a vzápětí byla Jelínkova střela sražena jen těsně vedle tyče. Hrálo se tak bez branek až do konce první třetiny. Pak rozehráli Rytíři druhou početní výhodu a šli do vedení. Nicolas Hlava našel krásnou přihrávkou Ondřeje Machalu, který už neměl problém uklidit puk za Peksova záda – 0:1.

Kladenský nápor pak pokračoval i v druhé části. Už v první minutě byl v tutové šanci dorážející Rostislav Marosz, domácí brankář ale fantasticky zastavil puk směřující do prázdné brány. Z pokračujícího tlaku Kladna už nic nebylo a soupeř z ojedinělé šance odpověděl! Stěpan Zacharčuk nezachytil Kubíkovu přihrávku a k puku se dostal Jozef Baláž, který zamířil přesně na vzdálenější tyč – 1:1. Rytíři si ale vzali vedení vcelku rychle zpátky. Marek Račuk se v oslabení uvolnil za soupeřovou brankou a vybídl ke skórování Matyáše Filipa – 1:2. V další početní nevýhodě mohli navýšit Filip a Hlava, ani jeden z nich ovšem neuspěl.

A bylo to ještě drama! Rytíři totiž nenavýšili ani na začátku třetího dějství a domácí v 49. minutě vyrovnali. Daniel Kabelka v přesilovce nic nevymýšlel, vystřelil ze středu modré čáry a Adam Brízgala měl naprosto zakrytý výhled – 2:2. Hosté se pak chtěli hnát za dalším gólem, bránila jim v tom ale další vyloučení. V oslabení tak mohl rozhodnout Tomáš Plekanec, v dobré pozici ovšem přestřelil. Když už se pomalu schylovalo k prodloužení, přišlo ale přece jen rozuzlení! Luc Snuggerud si schoval první trefu v kladenském dresu na vhodnou chvíli a v poslední minutě rozhodl o výhře hostů – 2:3.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
3:6 1:1 0:1 0

Branky a nahrávky: 24. Baláž, 49. Kabelka (Baláž, Milfait) – 19. Machala (Hlava, Plekanec), 28. Filip (Račuk), 60. Snuggerud (Zacharčuk). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 0.

Rozhodčí: Jaroš, Marek – Hnát, Dědek

Šumperk: Peksa – Kabelka, Volráb, Záruba, Dosek, Viktorin – Jaroš, Baláž, Danielčák – Milfait, Král, Kratochvíl – Krejčiřík, J. Kučera, Bernovský – Blaško, Scheuter, Horký – L. Kučera, Kaplan.

Kladno: Brízgala – Frye, Mikliš, Snuggerud, Zacharčuk, Sorokin, Kehar, Štochl – Jágr, Plekanec, Machala – Račuk, Marosz, Guman – Melka, Kubík, Hlava – Bílek, Filip, Jelínek.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno