Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Pondělní policejní kontroly v okrese Kladno byly jen náhodné

Úterý, 2. března 2021 07:20

Česká republika se od 1. března ponořila do tvrdého lockdownu. Prozatím na tři týdny platí zákaz cestování za hranice jednotlivých okresů, krom cest do zaměstnání nebo k lékaři. Kladenské listy zjišťovaly, jak v pondělí byli lidé disciplinovaní.

Pondělní policejní kontroly v okrese Kladno byly jen náhodné (Foto: KL)

První policejní kontrolu jsme zastihli na silnici I/7 u odbočky na Třebíz. V rámci okresu jsme se poté vydali k Nové Vsi. I tady policisté řidiče kontrolovali. Jelikož se v tomto místě silnice rozděluje celkem do čtyř okresů, a zároveň i do Ústeckého kraje, jen o kus dál čekala další hlídka. Poslední místo, které jsme v pondělí dopoledne odhalili a kde na řidiče číhali policisté, bylo mezi Stochovem-Slovankou a Novým Strašecím.

Všichni náhodně kontrolovaní šoféři se museli podrobit dechové zkoušce a doložit, proč opouští hranice okresu Kladno. Police kontrolovala také vlaková a autobusová nádraží.

„Ráno jsem jela autem ze Slaného do Prahy, kde pracuji. U Suchdola mě zastavili policisté. Předložila jsem jim doklad ze zaměstnání a podrobila se testu na alkohol. Vše bylo v pořádku a mohla jsem jet dál,“ vzkázala do redakce listů paní Šárka.

„Vezl jsem babičku k lékaři na kontrolu. Má špatné srdíčko a nemůže na nohy. Já však bydlím ve Mšených Lázních a ona ve Pcherách. Proto jsem musel přes hranice okresu. Cestou jsme žádnou policejní hlídku nepotkali. Měli jsme u sebe lékařskou zprávu, tou bychom se prokázali. A co se nestalo, babičku jsem vysadil doma a jel také domů. Za Zlonicemi mě hlídka zastavila a já lékařskou zprávu nechal u babičky. Policisté mě řekli, že první den mi to dají jako domluvu, ale abych se příště na takovouto situaci lépe připravil,“ řekl pan Petr po provedení policejní kontroly.

Autor: (mv)