Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Silné mrazy si vybraly daň na stavu kladenských silnic

Úterý, 2. března 2021 07:00

Kolísání teplot o desítky stupňů a k tomu sněžení a déšť. Nejhorší možnou kombinaci, která se může podepsat na stavu vozovek, přinesla na kladenské silnice letošní zima. Město se tak nyní chystá na opravy výtluků v komunikacích.

Silné mrazy si vybraly daň na stavu kladenských silnic (Foto: KL)

Situace, kterou zná jistě každý řidič. Po zimě zmizí sněhová přikrývka a vozovky jsou v daleko horším stavu, než byly na podzim. Kvůli kolísání teplot totiž do prasklin zateče voda, která při dalším ochlazení zamrzne a způsobí rozsáhlé škody. Tomu se letos nevyhnuly ani kladenské silnice.

Město tak už nyní eviduje několik nových výtluků v komunikacích na území Kladna. Problémem je, že radnice má jen omezené možnosti, jak postupovat při opravách. Obalovny jsou stále uzavřené a svůj provoz po zimě obnovují obvykle až v polovině března. V průběhu zimy se může používat jen studená asfaltová směs, jejíž použití je však možné jen při teplotách nad -10 stupňů Celsia. Díky oteplení tak město už od poloviny února spravuje výtluky alespoň tímto způsobem.

Zároveň si radnice vede seznam míst, kde po otevření obaloven zahájí opravy teplou asfaltovou směsí. Studená je totiž jen dočasným řešením, které nemá dlouhou životnost. Při zatížení nákladní dopravou se totiž směs z výtluků rychle opět uvolní.

Autor: (fa)