Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Poznáte muže na fotografii? Mohl by objasnit krádež peněženky

Pondělí, 1. března 2021 07:40

Šestatřicetiletá žena si v Kladně na náměstí Jana Masaryka na moment odskočila od svého automobilu a to se jí nevyplatilo. Neznámý pachatel ji okamžitě vůz navštívil a sebral ji z něho peněženku. Policie nyní hledá svědky této krádeže.

Poznáte muže na fotografii? Mohl by objasnit krádež peněženky (Foto: PČR)

„V pondělí 22. února se na policisty Obvodního oddělení Kladno-město obrátila šestatřicetiletá žena z Kladenska, aby oznámila, že téhož dne, kolem jedenácté hodiny dopolední jí neznámý pachatel odcizil z vozidla peněženku s osobními doklady, platebními kartami, kartami pojištěnců ZP a gastropasem. Ke krádeži došlo v Kladně na náměstí Jana Masaryka a oznamovatelky automobil zůstal na několik minut odemčený bez dozoru,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Nováková.

Následně byla peněženka poškozené ženy nalezena odhozená v Petrohradské ulici.

„Dalším policejním šetřením se podařilo získat kamerové záznamy z městského kamerového systému, na kterých je zachycen zatím nezjištěný muž, který by svým svědectvím mohl přispět k objasnění tohoto případu. Přivítáme proto všechny poznatky od občanů, které by vedly k odhalení totožnosti tohoto muže,“ dodala mluvčí Nováková.

Skutek je prošetřován jako přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Jakékoliv informace je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-město, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Autor: (red)