ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
  • Letní festival

Kladenští volejbalisté uspěli i v Brně a slaví postup do čtvrtfinále play off

Neděle, 28. února 2021 09:00

Volejbalisté Kladna dokázali navázat na výborný čtvrteční výkon z domácí palubovky a v sobotu vyhráli v Brně 3:1 na sety! Celkově tak ovládli sérii předkola play off 2:0 na zápasy a slaví postup do čtvrtfinále. V něm se utkají buď s Karlovarskem, které vyhrálo základní část, nebo s druhými Českými Budějovicemi.

Kladenští volejbalisté uspěli i v Brně a slaví postup do čtvrtfinále play off (Ilustrační foto: KL)

Kladno, které se v základní části poměrně trápilo, dokázalo, že na Brno umí a v nejkratším možném termínu slaví postup do čtvrtfinále play off. Za dva zápasy pustili orli svému soupeři jediný set a přesvědčivě jihomoravský celek vyřadili.

Kladeňáci vletěli do druhého vzájemného zápasu přesně tak, jak skončili na domácím hřišti. V prvním setu si rychle vytvořili vedení a drtivou koncovkou dokráčeli k zisku první sady v poměru 25:13! Brno se vrátilo do hry až ve druhém setu, svoje úvodní vedení ale nedokázalo využít. Ze stavu 13:13 pak orli odskočili do slibného trháku a díky řadě soupeřových chyb v závěru vyhráli 25:19.

Jihomoravané se dočkali zisku setu až na celkově šestý pokus. I díky kladenským chybám v útoku si vytvořili náskok a nakonec vyhráli 25:22. Kladeňáci se ze stavu 16:20 ještě vrátili do hry, vyrovnat ale nedokázali a v koncovce sady padli. To však dokázali napravit ve čtvrtém setu! Od stavu 9:10 se osm míčů v řadě přičítalo na stranu Kladna a v podstatě bylo rozhodnuto. Domácí sice ještě srdnatě snížili, i tak ale hosté vyhráli rozhodující set 25:21.

Kladno tak míří v play off do čtvrtfinále, ve kterém na něj bude čekat opravdová těžká váha českého volejbalu. Orli vyzvou buď Karlovarsko, které vyhrálo základní části, nebo České Budějovice, jež posbíraly stejně bodů jako první, ale skončily na druhém místě! O kladenském soupeři rozhodne výsledek druhé série předkola, ve které bojuje Odolena Voda s Beskydami. Pokud vyhrají Středočeši, půjde Kladno na Karlovarsko, v opačném případě vyzve českobudějovický Jihostroj. Po dvou odehraných zápasech je stav série vyrovnaný 1:1 a o postupujícím se rozhodne v pondělí.

Volejbal Brno – Kladno volejbal cz 1:3

Sety: 13:25, 19:25, 25:22, 21:25.  Esa: 7:6. Bloky: 6:16.

Volejbal Brno: Hrazdira (13), Truong (2), Pražák (12), Klajmon (4), Jirásek (14), Kočvara (12), libero Lžičař. Střídali Fitz (0), Jakubec (0), Chevalier (0) a Drahoňovský (0).

Kladno volejbal cz: Palgut (3), Křesťan (17), Zajíček (10), Kraffer (9), Hýský (15), Kyjanica (9), libero Kunc. Střídali Lohr (0), Fortuník (1) a Mikulenka (1).

5. pozvánka

Už v sobotu se v Zahradě Kladenského zámku koná Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého

6. video

Přijďte se bát s Kukuřičáky. Skvělá noční zábava v kukuřičném bludišti už tento pátek, Kladno -Dolany

13. zprávy

Vaříme s Liskou, tentokrát kulajda z lišek od účastníka soutěže MasterChef Česko