Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Od pondělí budou mít Kladeňáci cestu po D6 komplikovanou

Neděle, 28. února 2021 09:30

Již 1. března zahájí Ředitelství silnic a dálnic opravu stávající silnice I/6 mezi Řevničovem a Novým Strašecím. Oprava je součástí stavby D6 Nové Strašecí-Řevničov a bude se týkat přibližně 3,7 kilometrů komunikace od křižovatky silnice I/6 se silnicí I/16 dále ve směru na Nové Strašecí.

Od pondělí budou mít Kladeňáci cestu po D6 komplikovanou (Ilustrační foto: KL)

Opravu je třeba provést z důvodu uvedení silnice I/6 do požadovaného stavu před změnou její kategorie na silnici II/606 a předáním novému majetkovému správci. Pracovat se bude například na opravě propustků odvodnění pod tělesem komunikace, dojde rovněž k výstavbě dvou propustků nových. Opravovat se budou podélné propustky odvodňovacích příkopů a povrch vozovky formou velkoplošných výsprav. Rozšíří se krajnice a namontují nová svodidla. Celkem jsou náklady na opravu 15,5 milionu korun bez DPH.

„Plánovaná 1. etapa, která začne v pondělí 1. března, bude probíhat na 2,3 kilometrů dlouhém úseku mezi křižovatkou I/6 a I/16 u Řevničova a křižovatkou I/6 se silnici III/2372 na Třtice. Tento úsek bude pro dopravu zcela uzavřen a objízdná trasa bude vedena po souběžné části dálnice D6, případně již po neznačených objízdných trasách komunikací nižších tříd. Uzavírka by neměla výrazněji komplikovat dopravu v dané lokalitě,“ řekl Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic ČR.

„Od 1. května by podle plánu měla na tuto 1. etapu navázat výstavba nové okružní křižovatky na místo stávající průsečné křižovatky silnic I/6 a I/16 a 2. etapa opravy silnice I/6 dále směrem na Nové Strašecí,“ dodal Martin Buček.

Autor: (red)