ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
  • Letní festival

Kladenští volejbalisté nedarovali Brnu ani set a jsou krok od čtvrtfinále

Pátek, 26. února 2021 06:50

Volejbalisté Kladna vstoupili do předkola play off na výbornou a po výhře 3:0 nad Brnem jsou krok od postupu do čtvrtfinále. Orli zvládli vypjatý první set, ve druhém s přehledem vyhráli a ve třetím soupeře naprosto vymazali z palubovky, když zvítězili drtivě 25:8!

Kladenští volejbalisté nedarovali Brnu ani set a jsou krok od čtvrtfinále (Ilustrační foto: KL)

To je Kladno, jak ho známe! Kladenští volejbalisté vstoupili do předkola play off výborně a po domácí výhře jsou jen krok od postupu do čtvrtfinále! Předkolo se totiž hraje pouze na dva vítězné zápasy. Hned v prvním duelu přitom Kladeňáci předvedli velikou bojovnost i volejbalovou kvalitu.

První sada, to byla obrovská bitva. Hosté z jižní Moravy měli ideální začátek setu a i díky útočným chybám Kladna vedli rázem 4:0. Jenže domácí se nevzdali a postupně dotahovali. Když pak soupeř odskočil na 19:16, vzal si domácí trenér Milan Fortuník oddechový čas, který se mu vyplatil! Orli srovnali na 22:22 a poradu si museli vyžádat pro změnu hosté. I tak se ale radovali Kladeňáci. Po dvou chybách na podání na obou stranách vystřihl Lukáš Kyjanica dvě esa a stanovil konečný stav prvního setu na 26:24.

A výhra ve vyrovnané sadě dodala domácím potřebné sebevědomí! Kladeňáci od úvodu druhé hry měli slušný náskok a nakonec si došli pro vítězství 25:20. Ta pravá krasojízda však měla teprve přijít. Kladno předvedlo ve třetím setu nevídanou jízdu a v jednu chvíli vedlo už 19:3 a po chvíli 22:5 a 23:6! Jasná dominance vedla k zisku setu v poměru 25:8 a k výhře prvního zápasu!

Kladenští volejbalisté jsou tak jeden vítězný zápas od postupu do čtvrtfinále. Druhý duel se odehraje v Brně v sobotu od 16 hodin. Ve druhé sérii předkola play off uspěli v prvním zápase volejbalisté Odoleny Vody, kteří vyhráli nad Beskydami 3:2.

Kladno volejbal cz – Volejbal Brno 3:0

Sety: 26:24, 25:20, 25:8. Esa: 13:4. Bloky: 8:2.

Kladno volejbal cz: Palgut (1), Křesťan (14), Zajíček (8), Kraffer (6), Hýský (14), Kyjanica (8), libero Kunc. Střídali Gottesman (0), Mikulenka (1) a Kubelka.

Volejbal Brno: Hrazdira (6), Chevalier (3), Truong (3), Pražák (6), Klajmon (6), Jirásek (3), libero Lžičař. Střídali Fitz (0), Jakubec (0), Drahoňovský (2) a Kočvara (4).

5. pozvánka

Už v sobotu se v Zahradě Kladenského zámku koná Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého

6. video

Přijďte se bát s Kukuřičáky. Skvělá noční zábava v kukuřičném bludišti už tento pátek, Kladno -Dolany

13. zprávy

Vaříme s Liskou, tentokrát kulajda z lišek od účastníka soutěže MasterChef Česko