Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kamerový systém v Kladně funguje, odhalil zloděje

Čtvrtek, 25. února 2021 07:40

V úterý večer dostali kladenští strážníci hlášení o možné krádeži katalyzátoru z osobního auta. Do míst zaměřili svůj kamerový systém a po jeho zhlédnutí do Arménské ulice vyslali policisty. Ti na místě zadrželi dva podezřelé pachatele.

Kamerový systém v Kladně funguje, odhalil zloděje (Foto: MP Kladno)

„Ve čtvrtek několik minut po osmé hodině večerní jsme přijali od operátora kamerového systému městské policie oznámení, že v Arménské ulici v Kladně se dva muži pokouší odcizit část výfuku u zde zaparkovaného osobního automobilu Škoda Octavia. Informaci o protizákonném jednání na tísňovou linku městských strážníků sdělil náhodný svědek,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Na místo byla vyslána hlídka, která na místě zjistila dva podezřelé muže ve věku sedmadvacet a pětatřicet let. Ti se mužům zákona přiznali, že se pokusili odříznout část výfukového potrubí u odstaveného havarovaného vozidla. „Své jednání omlouvali tvrzením, že dostali povolení od údajného vlastníka automobilu, což se nezakládalo na pravdě. Policisté kontaktovali majitele vozidla, který tyto skutečnosti popřel,“ vysvětlila mluvčí Nováková.

Na místě události se nacházelo vozidlo jednoho z podezřelých, které majitel zpřístupnil policistům a v jehož zavazadlovém prostoru následně nalezli opotřebený katalyzátor a kotouč od aku brusky. „Věci byly zajištěny jako důkazní prostředek. Škoda byla vyčíslena na pět tisíc korun. Případ je prošetřován jako přestupek proti majetku a je možné uložit za toto protiprávní jednání pokutu až do výše 50 000 korun,“ uzavřela Michaela Nováková.

Autor: (mv)