Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Agresivní muž způsobil poprask v kladenské nemocnici

Úterý, 23. února 2021 07:10

Strážníci městské policie se každý den setkávají s lidmi pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. I při sobotní noční směně takového muže potkali. Krátce po desáté hodině večerní přijali oznámení z recepce centrálního příjmu kladenské nemocnice o agresivním muži.

Agresivní cizinec způsobil poprask v kladenské nemocnici (Ilustrační foto: KL)

„Již v telefonu bylo slyšet muže s cizím přízvukem, jak na pracovníka nemocnice pokřikuje. Hlídka, která přijela na místo, zjistila, že je zde na ošetření řidič kamionu, který si při vystupování z vozidla způsobil pádem zranění. Jeho dva kamarádi přivezli do nemocnice doklady zraněného muže a chtěli jít za ním. Pracovník recepce se jim snažil vysvětlit, že je jejich kamarád zrovna na ošetření, a proto za ním nemohou. To však muži nechtěli pochopit, a vznikl tak konflikt,“ uvedla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

„Před nemocnicí byl zaparkovaný tahač, kterým muži do nemocnice přijeli. Protože oba vykazovali známky požití alkoholu, byli vyzváni, aby řidič předložil doklady, potřebné k řízení motorového vozidla a zároveň se podrobil dechové zkoušce. To muž učinil. Přístroj pak ukázal hodnotu 1,16 promile alkoholu v dechu. Strážníci řidiče vyzvali, aby setrval na místě a přivolali hlídku Policie České republiky. Po příjezdu hlídky druhá dechová zkouška ukázala hodnotu 1,53 promile alkoholu v dechu,“ vysvětlila mluvčí Purkytová.

Řidiče si pro podezření spáchání trestného činu převzali policisté k dalšímu šetření. Ten jistě nebude v dobrém na Českou republiku vzpomínat.

Autor: (red)