ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kdo zůstane doma, přežije! Kladnem se courali zdrogovaní řidiči

Pondělí, 22. února 2021 07:30

S drogou v těle a v zákazu řízení, takto se v posledních dnech cestovalo v Kladně a okolí. Za porušení platného zákazu řízení hrozí nyní šoférům trest odnětí svobody až na dva roky.

Kdo zůstane doma, přežije! Kladnem se courali zdrogovaní řidiči (Ilustrační foto: KL)

„Několik minut po třiadvacáté hodině ve čtvrtek 18. února kladenští policisté kontrolovali na pozemní komunikaci osobní vozidlo značky Audi, jehož řidičem byl čtyřiatřicetiletý muž z Kladna. Šetřením bylo zjištěno, že řidič usedl za volant, i přesto, že má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel na základě rozhodnutí Městského úřadu Slaný v prosinci 2020 v délce trvání dvaceti měsíců. Dále policisté muže vyzvali k testu na přítomnost návykových látek, který byl s pozitivním výsledkem na drogy,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Dále policisté obvodního oddělení Kladno-Kročehlavy kontrolovali na silnici v ulici Libušina v Kladně osobní vozidlo, které řídila devatenáctiletá žena z Kladna. Policisté řidičku vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k testu na přítomnost návykových látek. Výsledek na drogy byl pozitivní, ale řidička se odmítla podrobit lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. Policisté tento případ nyní prošetřují jako přestupek v dopravě,“ sdělila mluvčí Šteinerová.

„Zloničtí policisté při provádění silniční kontroly na pozemní komunikaci v obci Šlapanice 18. února v odpoledních hodinách zastavili ke kontrole osobní vozidlo a jeho řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízením motorových vozidel. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že šoférem je čtyřiatřicetiletý muž z Litoměřic, u kterého bylo provedenou lustrací zjištěno, že má vyslovený platný zákaz řízení vydaný Městským úřadem Slaný do dubna 2021,“ uzavřela Jana Šteinerová.

Autor: (red)