ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
  • Letní festival

Kladenští volejbalisté prohráli poslední domácí zápas základní části

Čtvrtek, 11. února 2021 07:00

Základní část volejbalové extraligy se blíží rychle ke svému konci a týmy potřebují nabrat formu před play off. Kladenští orli chtěli potvrdit minulou výhru v posledním duelu na domácí palubovce proti ostravskému celku, uhráli ovšem jediný set a prohráli 1:3. Dlouhodobou část soutěže ukončí Kladno v sobotu.

Kladenští volejbalisté prohráli poslední domácí zápas základní části (Foto: Roman Mareš)

Orli přitom nevstoupili do zápasu vůbec špatně. První tři míče uhráli a do úvodu si vytvořili příjemný náskok. Jenže od stavu 8:8 už se do vedení dostávali jen hosté. Ti postupně vytvořili až šestibodový rozdíl a nakonec uzmuli první set pohodlně 25:20. Stejným výsledkem pak skončila i druhá sada, která měla rovněž podobný vývoj.

Kladno se dokázalo vzedmout až ve třetí hře. Tentokrát svoje vedení nepustilo a naopak ho postupně navyšovalo. Výsledkem byl zisk setu v poměru 25:19. Jenže namísto velkého obratu Ostravané zabrali a vrátili svému soupeři stejnou mincí. Od úvodu čtvrté sady vedli a v koncovce svůj náskok navýšili až na konečných 25:19.

Kladno tak zapsalo po poslední výhře další porážku a dál pokračuje v nevyrovnaných výkonech. Orlům před posledním kolem patří osmá příčka tabulky, ze které by si měli zahrát předkolo play off. Stále se před ně však může dostat deváté Brno, které ale v posledním kole nastoupí proti silným Českým Budějovicím. Kladno zavítá v sobotu do Odoleny Vody, které patří sedmá příčka. Před ni už se ovšem Kladeňáci dostat nemůžou, druhý středočeský celek má pohodlný desetibodový náskok.

Kladno volejbal cz – VK Ostrava 1:3

Sety: 20:25, 20:25, 25:19, 19:25. Esa: 3:7. Bloky: 8:12.

Kladno volejbal cz: Palgut (3), Křesťan (17), Zajíček (9), Kraffer (11), Hýský (9), Kyjanica (5), libero Kunc. Střídal Lohr (0).

VK Ostrava: Jambor (2), Dvořák (19), Kotas (5), Sedláček (11), Janků (17), Ihnát (15), libero Sobczak. Střídali Vancl (0) a Kružkov (2).

5. pozvánka

Už v sobotu se v Zahradě Kladenského zámku koná Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého

6. video

Přijďte se bát s Kukuřičáky. Skvělá noční zábava v kukuřičném bludišti už tento pátek, Kladno -Dolany

13. zprávy

Vaříme s Liskou, tentokrát kulajda z lišek od účastníka soutěže MasterChef Česko