ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve Slaném si podvodník sjednal půjčku na cizí průkaz totožnosti

Středa, 10. února 2021 07:10

Policisté neustále varují občany, aby nesdělovali své osobní údaje cizím lidem. Aby nikdy nedávali z ruky, například k ofocení svůj občanský průkaz, či jiný doklad totožnosti. Nepodvolovali se nátlaku cizích osob k podpisu závažných dokumentů, nebo poskytnutí půjček. Své by o tom mohl vyprávět mladík ze Slaného. Na jeho průkaz totožnosti si totiž podvodník sjednal půjčku peněz.

Ve Slaném si podvodník sjednal půjčku na cizí průkaz totožnosti (Foto: KL)

Na konci minulého měsíce se na slánské policisty obrátil pětadvacetiletý mladík s oznámením, že si neznámý pachatel sjednal na jeho jméno půjčku a jemu nyní přišla upomínka o neplacení splátek.

„Policisté v dané věci provedli šetření a zjistili, že si v prosinci 2020 přes internetovou registraci půjčku sjednal pětatřicetiletý muž ze Slaného, který se prokázal úvěrové společnosti naskenovaným občanským průkazem oznamovatele. Poté, co mu byla mikropůjčka schválena, vyzvedl si peníze ve výši osmi tisíc korun v obchodním centru v Ouvalově ulici ve Slaném,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Toto pondělí proto policisté zahájili úkony trestního řízení, pro podezření z přečinu úvěrového podvodu, za což podvodníkovi hrozí až dva roky za mřížemi.

Autor: (red)