Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladno v zajímavých číslech z roku 2020

Středa, 10. února 2021 07:20

V nadcházejících řádcích se například dozvíte, kolik se v loňském roce v Kladně narodilo dětí, jaká jsou oblíbená jména, kolik se odehrálo svatebních obřadů, do jakých zemí se Kladeňáci odjeli oddat nebo kolik za rok 2020 zemřelo v Kladně lidí.

Kladno v zajímavých číslech z roku 2020 (Foto: KL)

Narozené děti v roce 2020

V Kladně se v loňském roce narodilo celkem 999 dětí. Konkrétně to bylo 494 holčiček a 505 chlapců. Do tohoto počtu zapadá i miminko, které matka porodila plánovaně v domácím prostředí. Nejmladší rodičkou loňského roku byla patnáctiletá dívka, naopak nejstarší se stala třiačtyřicetiletá maminka. V roce 2020 bylo také sepsáno celkem 459 zápisů o určení otcovství a přesně tolik se narodilo v Kladně dětí mimo manželství. Kladeňákům se miminka rodila i v zahraničí. Konkrétně ve Velké Británii, Vietnamu, Německu, Thajsku, Irsku a Rakousku.

Oblíbená jména kladenských rodičů

Narození chlapci dostávali převážně jména Ondřej, Jan, Vojtěch, Filip nebo Jakub. V kladenské matrice byla zapsána i dvojjmení a to Rafael Matias, Dominik Jaroslav, Jan Augustýn a Edmond Gabriel. Dívky dostávaly nejčastěji jména Anna, Marie, Sofie a Eliška. I u holčiček jsou dvě jména módním trendem, loni to byla Lilien Amálie, Amálie Rút, Ashley Emanuela, Jasmína Stella a Frida Thea.

Svatba v Kladně

V roce 2020 bylo v Kladně a obcích bez matrik v kladenském obvodu oddáno 159 párů. Kladenská matrika je také registrujícím úřadem pro homosexuální páry z celého Středočeského kraje. Vloni se zaregistrovalo 16 ženských párů a 12 párů mužů.

V případě svateb nutno dodat, že církevních obřadů bylo uzavřeno v Kladně 11. Ve městě dále uzavřeli manželství i lidé z Ukrajiny, Indie, Slovenska, Iráku, Jordánska, Chile, Běloruska, Filipín, Arménie, Itálie, Egypta, Uzbekistánu, Ruska a USA. Zajímavé číslo ukazuje také na sňatky občanů Kladna v cizině. Loni jich bylo celkem šestašedesát a odehrály se například v Tunisu, USA, Švýcarsku, Velké Británii nebo na ostrově Mauricius.

V loňském roce se Kladeňáci nejen brali, ale také rozváděli. Rozvodů zapsala matrika Kladno 150.

Úmrtí Kladeňáků

Nejen radostné události, ale i ty smutné patří k životu. V loňském roce zemřelo v Kladně celkem 1 244 osob, z toho 629 mužů a 615 žen. Závěrem roku počet zemřelých stoupl, jednalo se o ročníky 1930 až 1940. Průměrný věk zesnulých byl u mužů 71 let a u žen 79 let.

Autor: (mv)