Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně chtěl někdo vykrást bankomat, napáchal škodu za 40 tisíc

Čtvrtek, 4. února 2021 07:30

Kladenští policisté se v současné době zabývají poškozením bankomatu, který se nachází na náměstí Svobody v Kladně a provozuje ho Česká spořitelna. Vandal tam svým jednáním bankomat poškodil a napáchal na něm několikatisícovou škodu. Policie hledá svědky.

V Kladně chtěl někdo vykrást bankomat, napáchal škodu za 40 tisíc (Ilustrační foto: KL)

„V současné době pátráme po pachateli, který 1. února jen několik minut po jedné hodině na náměstí Svobody v Kladně poškodil bankomat peněžního ústavu, který je umístěn u vchodu budovy. Pachatel za užití násilí poškodil plastový kryt bankomatu a dvířka na výdej bankovek. Tímto svým protiprávním jednáním způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku 40 000 korun,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci a pachateli v době vyhlášeného nouzového stavu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události, kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit podezřelou osobu pohybující se u bankomatu na náměstí Svobody přímo v prostoru před budovou peněžního ústavu. „Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, který bankomat poškodil, sdělte na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158,“ vybízí mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (red)