Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně zloděj vkradl do chaty, tučný lup si však neodnesl

Pondělí, 1. února 2021 07:20

Kladenští policisté v současné době pátrají po pachateli, který si chtěl přilepšit vloupáním do chaty v ulici Železničářů. Ovšem kde nic není, ani smrt nebere. Zloději si odnesl pouze sekeru a páčidlo. I tak mu za jeho jednání hrozí až osmiletý trest za mřížemi.

V Kladně zloděj vkradl do chaty, tučný lup si však neodnesl (Ilustrační foto: KL)

K vloupání do chaty, která se nachází v ulici Železničářů, došlo mezi 24. a 27. lednem. Pachatel tam nezjištěným předmětem rozbil skleněnou tabuli dvoukřídlého okna, to otevřel, přičemž poškodil vnitřní mříž a následně měl volný pohyb po nemovitosti. Z objektu odcizil pouze sekeru a páčidlo, v celkové hodnotě 500 korun. Poškozením způsobil majiteli škodu ve výši také pětistovky.

Policisté případ prošetřují jako trestný čin krádeže a jelikož se ho pachatel dopustil za nouzového stavu, hrozí mu nyní trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí domu v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-město nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (red)