Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští volejbalisté drželi s Karlovarskem krok jen v jediném setu

Neděle, 31. ledna 2021 09:00

Volejbalové Kladno čekala o posledním lednovém víkendu nejtěžší možná prověrka. Orli se představili na palubovce silného Karlovarska, které je v čele extraligy a v sobotu opět potvrdilo roli favorita. Kladeňáci zvládli držet krok se soupeřem jen ve druhé sadě a zapsali porážku 0:3 na sety.

Kladenští volejbalisté drželi s Karlovarskem krok jen v jediném setu (Ilustrační foto: KL)

Utkání s lídrem tabulky mělo jednoznačný průběh, protože Karlovarsko se Kladnem nenechalo zaskočit a potvrdilo roli favorita. O všem svědčí statistiky zápasu. Domácí zahráli deset es, zatímco Kladno se prosadilo přímo z podání pouze třikrát. Tradičně produktivní Kladeňák Filip Křesťan dokázal v zápase uhrát jen osm bodů, zatímco na druhé straně se hned tři hráči přehoupli přes desetibodovou hranici.

Poněkud paradoxně šli v zápase ale jako první do vedení orli, kteří uhráli první dva míče a jedinkrát v utkání se dostali do alespoň dvoubodového trháku! Jinak už byla první sada jasně v režii domácích. Až do stavu 6:5 byla hra poměrně vyrovnaná, pak ale přišel drtivý nápor Karlovarska. Domácí z následujících 26 míčů ztratili jen sedm a zapsali přesvědčivou výhru 25:12!

Kladno se ale nesesypalo a alespoň ve druhé sadě drželo se soupeřem krok. Až do stavu 18:18 bylo vše otevřené, jenže Karlovarsko posléze svojí zkušeností jasně zvládlo koncovku a vyhrálo 25:19. Poslední set už měl pak zase jasný průběh, domácí vedli v jednu chvíli už o čtrnáct bodů a nakonec vyhráli poměrem 25:13.

Karlovarsko tak upevnilo svoji pozici v čele tabulky, zatímco Kladno je po devatenácti odehraných duelech deváté. Příští sobotu přivítají orli na domácí palubovce páté Ústí nad Labem a posléze už před sebou budou mít poslední dva zápasy základní části.

ČEZ Karlovarsko – Kladno volejbal cz 3:0

Sety: 25:12, 25:19, 25:13. Esa: 10:3. Bloky: 8:8.

ČEZ Karlovarsko: Keemink (4), Lux (11), Wilson (8), Wiese (14), Patočka (4), Indra (13), libero Pfeffer. Střídali Houda (2), Baláž (0), Vašina (1) a libero Kočka.

Kladno volejbal cz: Palgut (3), Křesťan (8), Zajíček (1), Kraffer (6), Hýský (7), Kyjanica (5), libero Kunc. Střídali Mikulenka (0) a Lohr (0).

Autor: (fa)