Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Na zimním stadionu ve Slaném se bude rekonstruovat chlazení i střešní plášť

Sobota, 30. ledna 2021 09:00

Na zimním stadionu ve Slaném proběhnou v průběhu tohoto roku dvě rozsáhlé rekonstrukce, které zajistí lepší provoz sportoviště. V první řadě se dočká předělávky chlazení stadionu, druhá investiční akce se pak zaměří na střešní plášť stadionu.

(Foto: KL)

Jako první se dočká rekonstrukce chlazení stadionu. Nového řešení se dočká strojovna i další technické zázemí haly. Hlavním účelem rekonstrukce bude snížení náplně čpavku. „Hlavními přínosy rekonstrukce chlazení zimního stadionu jsou zejména zvýšení celkové bezpečnosti provozu zimního stadionu, snížení nákladů souvisejících s provozem, se servisem a údržbou systému chlazení,“ vysvětlila manažerka rozvoje města Slaného Magdaléna Stýblová.

O poskytnutí finančních prostředků na tuto investici požádalo město už v loňském roce a letos se dočkalo schválení žádosti. Ze Státního fondu životního prostředí ČR poputuje na rekonstrukci dotační podpora ve výši téměř 4,35 milionu korun. Dalších 13 milionů pak město dostane formou výpůjčky v rámci Implementace Finančních nástrojů v Operačním programu Životního prostředí.

Díky druhé investiční akci se pak zimní stadion dočká i rekonstrukce střešního pláště. V rámci této investice by mělo zároveň dojít i k odvlhčení haly a k akustickým úpravám stadionu. V současnosti se uvažuje o kompletní výměně střešního opláštění. O podporu pro tuto investici zažádalo město v lednu tohoto roku. Ve výzvě dotačního investičního programu žádá o částku 25,5 milionu korun. Celková částka potřebná na rekonstrukci by měla činit zhruba 36,6 milionu.

Obě dvě rekonstrukce zimního stadionu, který byl postaven v letech 1978 a 1979, by se měly uskutečnit ve druhém až třetím čtvrtletí tohoto roku.

Autor: (fa)