Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Další muž z Kladna naletěl podvodníkovi na internetu, přišel o 16 tisíc

Středa, 27. ledna 2021 07:20

Podvody na internetových portálech jsou čím dál častější a lidé se nedokáží poučit. O tom se přesvědčil i muž z Kladna. Poslal podvodníkovi 16 tisíc korun a věřil, že mu obratem přijde vytoužená herní konzole PS5. Zboží mu však nedorazilo, proto celou věc oznámil policistům.

Další muž z Kladna naletěl podvodníkovi na internetu, přišel o 16 tisíc (Ilustrační foto: KL)

Kladenští policisté se v současné době zabývají dalším podvodným jednáním na internetu. Obrátil se na ně devětadvacetiletý muž z Kladna s tím, že na internetovém prodejním portále komunikoval s jemu neznámým mužem, který prodával herní konzoli PS5. „Poškozený zaslal prodejci částku 16 tisíc korun, načež podvodník s kupcem přerušil veškerou komunikaci a herní konzoli nezaslal. Taktéž nevrátil finance, které mu byly zaslány na účet,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Skutek je prošetřován jako podezření z trestného činu podvodu a jelikož se pachatel dopustil zločinu v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu nyní trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

„Vzhledem k nárůstu této trestné činnosti důrazně upozorňujeme občany, aby nereflektovali na podobné nabídky a neposílali finanční prostředky neznámým lidem. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, nezíská poškozený zpět v 99 procentech,“ upozorňuje mluvčí Nováková.

Autor: (mv)