SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Rytíři vybojovali v Přerově bod, v nájezdové loterii byli šťastnější Zubři

Sobota, 9. ledna 2021 19:01

Kladno prohrálo ve vyrovnané bitvě v Přerově 3:4 po samostatných nájezdech a do tabulky přidalo jeden bod. Skóre zápasu otevřel Tomáš Pitule, který se v této sezoně prosadil proti Přerovu už potřetí, soupeř ale vyrovnal a dvakrát šel do trháku. Poprvé však rozdíl smazal Marek Račuk, podruhé srovnal Nicolas Hlava a zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Přestože se z nich dvakrát prosadil Matyáš Filip, Zubři byli o pokus úspěšnější a dokráčeli si pro bonusový bod.
Rytíři vybojovali v Přerově bod, v nájezdové loterii byli šťastnější Zubři (Ilustrační foto: KL)

Úvodní minuty zápasu patřily domácím Zubrům, kteří měli v prvních minutách veliký tlak. Rytíře ale několikrát podržel dobrými zákroky Andrej Košarišťan a skóre se neměnilo. Jako první se tak radovali Kladeňáci. Čtvrtá lajna přešla rychle do útoku, Tomáš Pitule neprocedil přihrávku na spoluhráče, dostal se ovšem opět k puku a ranou z levého kruhu překonal Lukáše Klimeše – 0:1. Přerovští ale dokázali odpovědět v přesilové hře. Josef Hrabal vypálil od modré čáry a těsně před Košarišťanem tečoval kotouč Tomáš Doležal – 1:1.

Ve druhé části se tak oba týmy přetahovaly o to, kdo se dostane do vedení. V polovině zápasu měl na hokejce tutovou možnost Jiří Ticháček, jako druhý dorážející ale nedokázal doklepnout kotouč do úplně odkryté branky. Na druhé straně byl zakrátko osamocený před gólmanem Roman Pšurný, ani on však nedokázal stav zápasu změnit. Jan Štefka byl vzápětí už hodně blízko gólu, byl však faulován a sudí nařídil trestné střílení. S tím si ukázkově poradil Karel Plášek, který otočil vývoj utkání – 2:1. A na druhé straně byly po chvíli k vidění hodně nepěkné obrázky. Nicolas Hlava po souboji spadl na brankáře Klimeše a namísto zraněného kolegy musel do akce Martin Holík. A přerovská dvojka nevydržela bez obdržené branky ani do konce třetiny. Minutu před koncem se puk odrazil na modrou čáru k Marku Račukovi, který tvrdě vypálil a poslal kotouč do brány – 2:2.

Vyrovnaný stav ale neměl mít dlouhého trvání. Na začátku třetí části se nechal vyloučit Zach Frye a domácí využitou početní výhodou opět odskočili! Andrej Košarišťan vyrazil první střelu jen na pravý kruh a odtamtud dorazil Karel Plášek. Kladenský gólman si na puk ještě sáhl, ale kotouč i tak doklouzal do sítě – 3:2. Rytíři, kteří se hnali za vyrovnáním, museli poté více otevřít hru a Zubrům se nabízely četné brejky. V jednu chvíli už to vypadalo, že Hejcmanova vyražená rána míří do kladenské sítě, puk ale nakonec vypadl těsně vedle tyčky. Následoval ale obrovský kladenský nápor, který vedl k vyrovnání! Nicolas Hlava byl dobře postavený před brankovištěm a bekhendem dorazil puk pohotově za Holíka – 3:3. Jelikož Jágr v posledních vteřinách velkou šanci neproměnil, muselo dojít na prodloužení.

Vzhledem k tomu, že kladenská osmašedesátka byla při zakončení faulována, Rytíři si přenesli do nastavených pěti minut přesilovou hru. Během své výhody ale z náporu nic nevytěžili a za vyrovnaného počtu hráčů se střídaly možnosti na obou stranách. Adam Kubík selhal při bekhendovém blafáku a následně Radek Číp zasáhl tyč. Rozhodovat tak musely samostatné nájezdy.

Nájezdová loterie nabídla pořádné drama! V základních pěti sériích se prosadili jen Matyáš Filip a Matěj Svoboda. Už při náhlé smrti pak oba střelci uspěli i podruhé, napotřetí ale vyšli oba naprázdno. Ke slovu se tak dostali další nájezdníci. A zatímco Darek Hejcman se prosadil, Pitule zasáhl jen tyč přerovské branky. Domácí se tak mohli radovat z bonusového bodu a výhry 4:3.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
5:4 2:0 0:0 0

Branky a nahrávky: 15. Doležal (Hrabal, Pšurný), 33. Plášek (TS), 43. Plášek (Mlčák, Indrák), rozh. náj. Hejcman – 10. Pitule (Hlava, Ticháček), 39. Račuk (Pitule, Frye), 56. Hlava (Pitule, Zelingr). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Dědek, Koziol – Gančarčík, Blažek

Přerov: Klimeš – Hrabal, Kubeš, Zbořil, Forman, Krisl, Mlčák, Kučeřík – Doležal, Pšurný, Dostálek – Štefka, Hejcman, Číp – Svoboda, Indrák, Plášek – Macuh, Süss, Václavek.

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Sorokin, Zacharčuk, Zelingr, Kehar, Ticháček – Kubík, Plekanec, Melka – Jágr, Marosz, Račuk – Filip, Machač, Guman – Hajný, Pitule, Hlava.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno
 1. zprávy

  Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

 2. zprávy

  Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

 3. zprávy

  Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

 4. zprávy

  O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem

 5. zprávy

  Kladno vyhrálo spor s krajem o dopravní obslužnost u Nejvyššího správního soudu

 6. pozvánka

  Noc kostelů v Kladně startuje již zítra, je připraven bohatý program

 7. zprávy

  Koupaliště na Sletišti zahájilo dnes novou letní sezonu

 8. zprávy

  Zahradu Sládečkova vlastivědného muzea v sobotu ovládnou skláři

 9. zprávy

  Výstraha před nebezpečím vzniku požárů

 10. zprávy

  Jeden Chroust nestačí. A tak Tomáše v Kanonýrech doplní i jeho bratr Tadeáš

 11. foto

  Most mezi centrem Kladna a Švermovem byl dnes oboustranně zprůjezdněn

 12. zprávy

  Kladenští strážníci pomohli invalidní ženě. Vypátrali i řidiče, který ujel od nehody

 13. zprávy

  Otevření mostu ke hřbitovu změní v Kladně autobusovou dopravu

 14. zprávy

  Hendikepovaný Ládík bude letos na Kladenských dvorcích, přijďte ho podpořit

 15. zprávy

  Městská policie v Kladně zve na akci se soutěžemi pro seniory

 16. pozvánka

  Na vernisáži výstavy legendárního Kubašty ve Slaném, došlo k nečekanému překvapení

 17. pozvánka

  Blíží se Kladenské dvorky, budou ve znamení Klíče

 18. zprávy

  Od začátku června budou strážníci Městské policie Kladno opět měřit rychlost

 19. video

  Kladenské Sletiště ožilo dětským smíchem

 20. pozvánka

  Kladenské trhy pokračují opět ve středu