ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Rytíři vybojovali v Přerově bod, v nájezdové loterii byli šťastnější Zubři

Sobota, 9. ledna 2021 19:01

Kladno prohrálo ve vyrovnané bitvě v Přerově 3:4 po samostatných nájezdech a do tabulky přidalo jeden bod. Skóre zápasu otevřel Tomáš Pitule, který se v této sezoně prosadil proti Přerovu už potřetí, soupeř ale vyrovnal a dvakrát šel do trháku. Poprvé však rozdíl smazal Marek Račuk, podruhé srovnal Nicolas Hlava a zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Přestože se z nich dvakrát prosadil Matyáš Filip, Zubři byli o pokus úspěšnější a dokráčeli si pro bonusový bod.
Rytíři vybojovali v Přerově bod, v nájezdové loterii byli šťastnější Zubři (Ilustrační foto: KL)

Úvodní minuty zápasu patřily domácím Zubrům, kteří měli v prvních minutách veliký tlak. Rytíře ale několikrát podržel dobrými zákroky Andrej Košarišťan a skóre se neměnilo. Jako první se tak radovali Kladeňáci. Čtvrtá lajna přešla rychle do útoku, Tomáš Pitule neprocedil přihrávku na spoluhráče, dostal se ovšem opět k puku a ranou z levého kruhu překonal Lukáše Klimeše – 0:1. Přerovští ale dokázali odpovědět v přesilové hře. Josef Hrabal vypálil od modré čáry a těsně před Košarišťanem tečoval kotouč Tomáš Doležal – 1:1.

Ve druhé části se tak oba týmy přetahovaly o to, kdo se dostane do vedení. V polovině zápasu měl na hokejce tutovou možnost Jiří Ticháček, jako druhý dorážející ale nedokázal doklepnout kotouč do úplně odkryté branky. Na druhé straně byl zakrátko osamocený před gólmanem Roman Pšurný, ani on však nedokázal stav zápasu změnit. Jan Štefka byl vzápětí už hodně blízko gólu, byl však faulován a sudí nařídil trestné střílení. S tím si ukázkově poradil Karel Plášek, který otočil vývoj utkání – 2:1. A na druhé straně byly po chvíli k vidění hodně nepěkné obrázky. Nicolas Hlava po souboji spadl na brankáře Klimeše a namísto zraněného kolegy musel do akce Martin Holík. A přerovská dvojka nevydržela bez obdržené branky ani do konce třetiny. Minutu před koncem se puk odrazil na modrou čáru k Marku Račukovi, který tvrdě vypálil a poslal kotouč do brány – 2:2.

Vyrovnaný stav ale neměl mít dlouhého trvání. Na začátku třetí části se nechal vyloučit Zach Frye a domácí využitou početní výhodou opět odskočili! Andrej Košarišťan vyrazil první střelu jen na pravý kruh a odtamtud dorazil Karel Plášek. Kladenský gólman si na puk ještě sáhl, ale kotouč i tak doklouzal do sítě – 3:2. Rytíři, kteří se hnali za vyrovnáním, museli poté více otevřít hru a Zubrům se nabízely četné brejky. V jednu chvíli už to vypadalo, že Hejcmanova vyražená rána míří do kladenské sítě, puk ale nakonec vypadl těsně vedle tyčky. Následoval ale obrovský kladenský nápor, který vedl k vyrovnání! Nicolas Hlava byl dobře postavený před brankovištěm a bekhendem dorazil puk pohotově za Holíka – 3:3. Jelikož Jágr v posledních vteřinách velkou šanci neproměnil, muselo dojít na prodloužení.

Vzhledem k tomu, že kladenská osmašedesátka byla při zakončení faulována, Rytíři si přenesli do nastavených pěti minut přesilovou hru. Během své výhody ale z náporu nic nevytěžili a za vyrovnaného počtu hráčů se střídaly možnosti na obou stranách. Adam Kubík selhal při bekhendovém blafáku a následně Radek Číp zasáhl tyč. Rozhodovat tak musely samostatné nájezdy.

Nájezdová loterie nabídla pořádné drama! V základních pěti sériích se prosadili jen Matyáš Filip a Matěj Svoboda. Už při náhlé smrti pak oba střelci uspěli i podruhé, napotřetí ale vyšli oba naprázdno. Ke slovu se tak dostali další nájezdníci. A zatímco Darek Hejcman se prosadil, Pitule zasáhl jen tyč přerovské branky. Domácí se tak mohli radovat z bonusového bodu a výhry 4:3.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
5:4 2:0 0:0 0

Branky a nahrávky: 15. Doležal (Hrabal, Pšurný), 33. Plášek (TS), 43. Plášek (Mlčák, Indrák), rozh. náj. Hejcman – 10. Pitule (Hlava, Ticháček), 39. Račuk (Pitule, Frye), 56. Hlava (Pitule, Zelingr). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Dědek, Koziol – Gančarčík, Blažek

Přerov: Klimeš – Hrabal, Kubeš, Zbořil, Forman, Krisl, Mlčák, Kučeřík – Doležal, Pšurný, Dostálek – Štefka, Hejcman, Číp – Svoboda, Indrák, Plášek – Macuh, Süss, Václavek.

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Sorokin, Zacharčuk, Zelingr, Kehar, Ticháček – Kubík, Plekanec, Melka – Jágr, Marosz, Račuk – Filip, Machač, Guman – Hajný, Pitule, Hlava.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno
 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše