Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenská nemocnice prosí muže vyléčené z covidu-19, aby darovali krev

Středa, 6. ledna 2021 07:00

Hematologicko-transfuzní oddělení kladenské nemocnice žádá o pomoc muže, kteří prodělali onemocnění COVID-19 s těžším či středním průběhem, avšak bez nutnosti hospitalizace. Jejich darovaná krev poslouží k výrobě rekonvalescentní plazmy pro pacienty s koronavirem.

Kladenská nemocnice prosí muže vyléčené z covidu-19, aby darovali krev (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)

„Pokud jste ve věku 18-65 roků, v dobrém zdravotním stavu, bez závažnějšího chronického onemocnění, které vyžaduje trvalou medikaci, a jste ochoten darovat krev na výrobu rekonvalescentní plazmy pro pacienty s koronavirem, přihlaste se, prosím, na transfuzním oddělení Oblastní nemocnice Kladno,“ uvedla pro Listy mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková.

„Nejprve Vám bude odebrán vzorek krve na vyšetření hladiny protilátek proti koronaviru a při zjištění dostatečného titru Vás naši pracovníci budou kontaktovat, aby se s Vámi domluvili na dalším postupu a termínu samotného odběru krve,“ dodala mluvčí Plačková.

Zájemci o tuto pomoc se mohou hlásit buď telefonicky na číslech 312 606 343, 312 606 128 nebo e-mailem na adrese hto@nemk.cz.

Autor: (red)