Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Upravený regulační plán umožní větší rozvoj Vojtěšské huti

Pondělí, 4. ledna 2021 07:20

Kladenští zastupitelé schválili úpravu regulačního plánu v lokalitě Vojtěšská huť, která by měla umožnit větší rozvoj této oblasti. Nový plán je kompromisem mezi ochranou místních industriálních památek a podporou místních podnikatelů.

Upravený regulační plán umožní větší rozvoj Vojtěšské huti (Foto: KL)

Kladno má na svém území celkem čtyři regulační plány, které se týkají centra města, okolí Štechovy ulice, Podprůhonu a lokality Vojtěšská huť. Právě poslední jmenovaný plán se ale po schválení zastupitelů dočká úpravy. Dosavadní přísnější pravidla totiž omezovala místní podnikatele, kteří se proti plánu ohrazovali.

Dosavadní pravidla stanovovala limity například v oblasti zastavěnosti plochy, počtu podlaží nebo oblasti využití. To se nelíbilo místním podnikatelům, kteří zde v desítkách firem zaměstnávají několik tisíc lidí. Místní firmy se zabývají například menší výrobou nebo skladováním.

Nově upravený plán by měl dál pomoci zachovávat podobu Vojtěšské huti a ochraňovat místní industriální památky, zároveň by ale neměl omezovat podnikatelskou činnost. Vedle jednotlivých firem v lokalitě funguje také hala Strojovna, ve které se konají různé kulturní akce.

Autor: (fa)