Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladno vytvořilo svazek s okolními obcemi, hlavním tématem bude svoz odpadu

Pondělí, 4. ledna 2021 07:10

Město Kladno se spojilo s téměř dvěma desítkami okolních obcí a vytvořilo svazek, který by se měl v první řadě zabývat svozem odpadu na Kladensku. V budoucnu na dalších schůzkách bude svazek řešit i další významná témata.

Kladno vytvořilo svazek s okolními obcemi, hlavním tématem bude svoz odpadu (Ilustrační foto: KL)

Zástupci téměř dvou desítek obcí se poprvé sejdou už v lednu, kdy by měli projednávat otázky svozu odpadu na Kladensku. Právě tato problematika byla jedním z hlavních důvodů, proč svazek vůbec vznikl. Obce si od něj slibují zajištění silnější pozice při vyjednávání o podmínkách a platbách za svoz a nakládání s odpady. Na dalších schůzích by se pak měla řešit například doprava v obcích, nákup energií nebo zásobování vodou.

Hlavním tématem však v současnosti zůstává otázka svozu odpadu. Od roku 2030 by měl platit zákaz skládkování a v nadcházejících letech se počítá rovněž se zvyšování poplatků za ukládání odpadu. V rámci svazku by se obce měly na očekávané změny připravit a vymyslet společný postup v likvidaci odpadu. Hovořit se bude mimo jiné o možném zprovoznění spalovny odpadu u Horních Počapel. Právě tam by se měla pálit většina odpadu ze Středočeského kraje, řada místních je ale proti.

Autor: (fa)